Książka o klimacie

Wydawnictwo: Polski Klub Ekologiczny
Buch vom Klima
klimat
Aazzrraaeell

Czy pogoda to klimat? Jak dochodzi do katastrofalnych przypływów w Bengalu? Co powoduje wybuch wulkanu? Dlaczego dziś sprzedaje się samochody z katalizatorami? Dlaczego zbyt długo nie można przebywać na słońcu? Dlaczego jest coraz mniej pojemników z aerozolem? Czy możemy wpływać na pogodę i klimat? Co to jest dziura ozonowa? Na te pytania odpowie ta książka. Wyjaśnia ona czym jest klimat i co...

Czy pogoda to klimat?
Jak dochodzi do katastrofalnych przypływów w Bengalu?
Co powoduje wybuch wulkanu?
Dlaczego dziś sprzedaje się samochody z katalizatorami?
Dlaczego zbyt długo nie można przebywać na słońcu?
Dlaczego jest coraz mniej pojemników z aerozolem?
Czy możemy wpływać na pogodę i klimat?
Co to jest dziura ozonowa?

Na te pytania odpowie ta książka. Wyjaśnia ona czym jest klimat i co go zmienia. Wskazuje co powinniśmy zrobić, aby uchronić Ziemię przed zmianą klimatu.

źródło opisu: Polski Klub Ekologiczny, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie