Zgłosuj na książki roku 2017

Żółta walizka

Cykl: Detektywów para - Jacek i Barbara (tom 2)
Wydawnictwo: Dreams
Polaris

Druga część przygód młodych detektywów – Jacka i Basi Nie wiesz, co ze sobą zrobić, gdy pada deszcz? To kosmicznie proste! Weź udział w profesjonalnym castingu. Nawet jeśli nie dostaniesz się do filmu, zawsze możesz liczyć na… kolejną dawkę detektywistycznych przygód. Tym razem Basia i Jacek chcą się dowiedzieć: ile chlebów upiekł piekarz? Kto udawał kalekę? No i gdzie, u licha, podziała się...

Druga część przygód młodych detektywów – Jacka i Basi
Nie wiesz, co ze sobą zrobić, gdy pada deszcz? To kosmicznie proste! Weź udział w profesjonalnym castingu. Nawet jeśli nie dostaniesz się do filmu, zawsze możesz liczyć na… kolejną dawkę detektywistycznych przygód. Tym razem Basia i Jacek chcą się dowiedzieć: ile chlebów upiekł piekarz? Kto udawał kalekę? No i gdzie, u licha, podziała się żółta walizka?
Ruszamy do akcji numer dwa!!!

Opracowanie graficzne Bohdan Butenko.

źródło opisu: Wydawnictwo Dreams, 2012

źródło okładki: http://www.dreamswydawnictwo.pl

| 2013-11-09
Przeczytana: 07 listopada 2013

To moje drugie spotkanie z parą detektywów i narratorem ich wydarzeń - emerytowanym policjantem. Tym razem przygody sympatycznej dwójki zaczynają się w deszczowy, nudny dzień, kiedy to Jacek po prostu nie może znaleźć sobie zajęcia. W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się Basia i jej kosmiczne pomysły! Udział w castingu do filmu nawet dla mnie jest pomysłem nieco oderwanym od rzeczywistości, ale może jest to spowodowane tym, że umiejętności aktorskie mam żadne i ogólnie jestem nieco nieśmiała? A co na to główny bohater? Ostatecznie się zgadza. I dobrze, bo ominęłyby wszystkie kolejne przygody w tym kilka kradzieży, łamigłówki i wycieczka.

Sięgając po drugą część z serii Detektywów Para - Jacek i Barbara liczyłam na chwilę spokoju i oderwania od czarnych myśli panoszących się po mojej głowie. Udało się, otrzymałam kilkadziesiąt dobrych minut, masę wspomnień z dzieciństwa i jedną wielką przypominajkę jak to miło mieć te kilka lat mniej niż obecnie i po prostu cieszyć się życiem....

buziaczek197 | 2017-06-22
Przeczytana: czerwiec 2017

Ostatnio czytam książki dla dzieci :), ale czy one takie są? Dla dorosłych również. Bawiłam się przy tej książce czytając ją niesamowicie :) Zwłaszcza poprzez zagadki matematyczne z książki znalezionej w piwnicy ... Główni bohaterowie Jacek i Barbara, którzy bawią się w detektywów - super :) Zagadki przez nich rozwiązywane w markecie i pociągu niby błahe, ale jakże fajne. Książki tego autora polecam ogromnie dzieciom, które już umieją czytać !!! Ilustracje w książce są fantastyczne, ale jak się bierze za to Bohdan Butenko to wiadomo, że będą świetne. POLECAM !!!

geokuba | 2012-12-04
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 03 grudnia 2012

Bardzo fajna książka. Mam wrażenie, że nawet lepsza niż pierwsza część. Zagadka zniknięcia żółtej walizki nawet mnie zaskoczyła. :) Dla młodych adeptów zagadek kryminalnych rzecz pierwsza klasa.
No a tych bochenków było... siedem?

xxgetuglyxx | 2012-12-09
Przeczytana: 01 grudnia 2012

Bardzo mi się ta książka podobała. Najbardziej mi się podobało jak pani, właścicielka żółtej walizki, wbiegła do ich wagonu i zaczęła im tłumaczyć, że jej walizka gdzieś zniknęła, i co dalej z tego wynikło.

książkovaa | 2015-07-21

Trochę lepsza niż pierwsza część. Da się przeczytać :)
aksamitne-stronice.blogspot.com

Lukasz Sadowski | 2017-03-08