Lisy w winnicy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Füchse im Weinberg
historyczna
Tomasz

Klasyka powieści historycznej: autor "Goi" przedstawia barwny obraz przedrewolucyjnej Francji. Do XVIII wiecznego Paryża przybywa Beniamin Franklin, "ojciec" Stanów Zjednoczonych, by kupić broń na wojnę przeciw Anglikom. W handlu pośredniczy Pierre de Beaumarchais - słynny poeta i intrygant, twórca wywrotowego "Wesela Figara", które przygotowuje grunt pod wielką rewolucję. Trzeci z bohaterów, król Ludwik XVI, jeszcze nie wie, że w związku z tym lada moment straci tron i życie... Brawurowa intryga i finezyjny społeczno-obyczajowy portret epoki u schyłku jej istnienia.

źródło opisu: http://antykwariat.tezeusz.pl/25090,feuchtwanger-l...(?)

allison | 2011-04-18
Przeczytana: sierpień 2010

Książka pokazuje mało znane zdarzenia i polityczne niuanse francuskiego oświecenia - nie czyta się lekko, ale powieść wciąga na swój sposób. Ciekawy jest obraz dworskiego życia, pełnego intryg i knowań - jak to na dworach bywało:)

Stefi | 2013-10-21
Przeczytana: grudzień 2012

Przeczytałam z dużym zainteresowaniem dlatego,że mam niewytłumaczalny sentyment do czasów strojnych sukien, pałaców i dworskich intryg, a ta ksążka pozwoliła mi pospacerować po paryskich ogrodach, pograć w karty z królową. Prawdą jest, że kto czyta książki żyje wiele razy.
Polecam

madziekk | 2010-08-07