Terapia krótkoterminowa skoncentrowana na rozwiązaniu

Tłumaczenie: Małgorzata Pawlikowska
Wydawnictwo: Galaktyka
Working with the Problem Drinker. A Solution-Focused Approach
Kamulka84

W ciągu niespełna ośmiu lat, które upłynęły od napisania książki, stała się ona kanonem dla tysięcy osób profesjonalnie pomagających ludziom na całym świecie. Rekomendowana przez EBTA - Europejskie Stowarzyszenie Terapii Krótkoterminowej - była w wielu krajach pierwszą pracą całościowo omawiającą to podejście. Prezentowana w książce metoda wprowadza spektakularną zmianę, polegającą na leczeniu nie osoby pijącej, ale problemu picia szkodliwego. Zwiększa to szacunek wobec pacjenta i optymizm co do sukcesu terapii.

źródło opisu: okładka ksiażki

źródło okładki: zdjęcie własne