Wilk Ambaras

Wydawnictwo: Fundacja WWF Polska
wilki
Malam123

W wilczej norze przychodzą na świat trzy szczeniaczki. najmniejszy z nich, wilczek Ambaras, nie dość, ze jest najsłabszy w całej watasze, ma jeszcze skrzętnie skrywaną tajemnicę- od urodzenia nie czuje żadnych zapachów. Jak poradzi sobie z życiem w lesie? Klasyczne baśnie z Czerwonym Kapturkiem na czele sprawiły, że całe pokolenia wyrastały w przekonaniu o wrodzonej złej naturze wilków....

Klasyczne baśnie z Czerwonym Kapturkiem na czele sprawiły, że całe pokolenia wyrastały w przekonaniu o wrodzonej złej naturze wilków. Jednak wilki, jak wszystkie zwierzęta, nie są ani dobre, ani złe, za to odgrywają bardzo istotną rolę w naturze.

Opowieść o Ambarasie przedstawia młodym czytelnikom nowe oblicze wilka – nie drapieżnika zagrażającego człowiekowi, a ciekawego, mądrego zwierzęcia, dla którego to człowiek może być największym zagrożeniem.

źródło opisu: Fundacja WWF Polska, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie