Wilk Ambaras

Wydawnictwo: Fundacja WWF Polska
wilki
Malam123

W wilczej norze przychodzą na świat trzy szczeniaczki. najmniejszy z nich, wilczek Ambaras, nie dość, ze jest najsłabszy w całej watasze, ma jeszcze skrzętnie skrywaną tajemnicę- od urodzenia nie czuje żadnych zapachów. Jak poradzi sobie z życiem w lesie? Klasyczne baśnie z Czerwonym Kapturkiem na czele sprawiły, że całe pokolenia wyrastały w przekonaniu o wrodzonej złej naturze wilków....

Klasyczne baśnie z Czerwonym Kapturkiem na czele sprawiły, że całe pokolenia wyrastały w przekonaniu o wrodzonej złej naturze wilków. Jednak wilki, jak wszystkie zwierzęta, nie są ani dobre, ani złe, za to odgrywają bardzo istotną rolę w naturze.

Opowieść o Ambarasie przedstawia młodym czytelnikom nowe oblicze wilka – nie drapieżnika zagrażającego człowiekowi, a ciekawego, mądrego zwierzęcia, dla którego to człowiek może być największym zagrożeniem.

źródło opisu: Fundacja WWF Polska, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Buba | 2018-07-05
Przeczytana: kwiecień 2016

"Wilk Ambaras" to książka bardzo niebezpieczna! Córka dosłownie ją połknęła! W całości!
Nic do niej nie docierało. Miała wypieki na twarzy. Oczy jej niepokojąco się powiększyły i dziwnie lśniły!
To jest o tyle dziwne, że książka pisana była chyba z myślą o dużo młodszych czytelnikach.
W dodatku moja córka jest już po dużo poważniejszej lekturze "Wilków" Adama Wajraka.
Oto, co powiedziała, gdy zapytałam o porównanie:
"Wilki" Wajraka to książka przyrodnicza, a "Wilk Ambaras" to bajka. Co prawda bajka przyrodnicza,
ale jednak głównie bajka.

"Wilka Ambarasa" przeczytałam i ja. Samotnie, w nocy, gdy córka już spała. I nie mogłam się oderwać!
To bardzo zgrabnie napisana historia wilczej watahy. Wilczek Ambaras jest najmniejszy i trochę inny od swoich braci. Nie ma węchu, ale rozumie ludzką mowę. Ani z jednym, ani z drugim nie zdradza się przed nikim, za to nie raz wykazuje się zdolnością logicznego myślenia.
Oprócz bajkowej opowieści czytelnik dostanie też dawkę wiedzy o...