French Children Don't Throw Food

AleksandraRd

źródło okładki: https://www.penguin.co.uk/books/1085672/french-chi...»

kardanik | 2019-04-23
Przeczytana: 2018 rok

jak na książkę o tym, co wydaje się rodzicom, że powinno naturalnie wejść w krwioobieg - całkiem niezła. Pewnie nie znajdzie się nawet przypadkowo w biblioteczce osób, które z małymi ludźmi nie obcuję, ale jest całkiem niezłym zestawieniem pomiędzy europejskim (takim bardziej centralnym), a amerykańskim (takim bardziej północnym) sposobie rozumienia ludzi, którzy nie używają jeszcze w komunikowaniu się słów.

beatka_b | 2019-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

Super książka! zanim zagłębicie się w otchłań poradników jak zostać rodzicem i zwariujecie, przeczytajcie tę książkę dla nabrania dystansu. Z resztą książkę tę mogą przeczytać zarówno rodzice już dorosłych dzieci, jak i bezdzietni, generalnie wszyscy :)

Michał Biarda | 2018-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2018

Wiele ciekawych informacji, ale zdecydowanie za dużo powtarzania w koło tego samego. Książka mogłaby być spokojnie dwa razy krótsza.

Ann1ee | 2018-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2018, Poradniki
Przeczytana: 12 listopada 2018

Jestem trochę rozczarowana. Chyba dlatego, że czego innego jednak oczekiwałam. Liczyłam bardziej na jakieś złote metody dzięki którym uda mi się spacyfikować mojego 2,5-latka, tymczasem dostałam po prostu opis życia we Francji. Bardzo denerwująca była forma książki i przypisy umiejscowione na końcu, zawsze mnie to zraża, bo chyba nikomu się nie chce przewracać kartek w tę i z powrotem - w końcu to nie jest pozycja naukowa. Ale udało mi się też wynieść z lektury kilka lekcji, które spróbuję wcielić w życie.

iovaa | 2018-10-26

Bardzo przyjemnie się czyta. Zawiera sporo obserwacji i porównań, dużo konkretów i przykładów. Warta przeczytania. Najbardziej zdziwiło mnie to, że polskim rodzicom jest bliżej do amerykanów, niż francuzów, w kwestii wychowania dzieci.

apococzytasz | 2018-06-29
Przeczytana: 15 marca 2018

Czy wiecie, że w Paryżu istnieje specjalna wieloosobowa komisja, ciało doradcze, złożona z naukowców dietetyków i pediatrów, opracowująca cyklicznie menu dla...żłobków? Ten i wiele innych fascynujących faktów wyczytałam niedawno w tej przezabawnej książce. Jeśli więc chcecie zobaczyć czy Wasze dzieci są "bien elevee", polecam jej lekturę. Ubawiłam się setnie, poznając doświadczenia młodej mamy, która o zgrozo, nie będąc Francuzką, usiłuje wychować dzieci w Paryżu.

ira | 2018-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 07 maja 2018

Jestem matką dwójki dzieci i pomimo, że nie mieszkam we Francji, moje dzieci też śpią i jedzą bez problemów.
Z jednej strony wiem, że to wypadkowa wielu czynników (czego pani autorka wydaje się nie przyjmować do wiadomości), a z drugiej nie byłam nigdy obłożoną poradnikami "jak żyć" kobietą i kieruję się głównie zdrowym rozsądkiem.
Dlatego też "W Paryżu dzieci nie grymaszą" nie była dla mnie ani odkrywcza, ani zabawna. Dość rozwlekłe i nudne zachwyty niezbyt chyba inteligentnej Amerykanki nad życiem Francuzek to nie rozrywka dla mnie.

Lilianna | 2018-03-15

Trudno mi się zgodzić z poglądami prezentowanymi w książce. Rady bardziej przypominają tresurę zwierzątka niż wychowanie dziecka. Czyta się lekko jeśli chodzi o styl, ale wzmagał się we mnie bunt i sprzeciw, kiedy czytałam te bzdury. Warto przeczytać, żeby wiedzieć czego NIE robić.

Olgola | 2018-01-30
Przeczytana: wrzesień 2017

Super książka. Zdecydowanie polecam. Fajnie napisana, dobry język styl. Autorka opowiada o swoich doświadczeniach - nie poucza, nie daje rad po prostu opowiada i to w bardzo fajny sposób - taka bardziej beletrystyka. Dała mi obraz jak fajnie może wyglądać macierzyństwo, trzeba tylko znać kilka kruczków sposobów, a nuż i nam pomogą. Na pewno nie jedną rzecz wypróbuje na swoim Maluchu, pomimo tego że to francuskie metody. Czytając tą książkę niestety nie raz sobie pomyślałam "Jejaaaa dlaczego nie mamy tak fajnie w PL", tak można pozazdrościć francuskiego systemu.. ale żyjemy w naszym polskim i też damy radę :) Polecam!

marypac | 2018-01-09
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Ciekawa pozycja dla osób zastanawiających się jak wychowywać dziecko. W oparciu o doświadczenia własne autorki ciekawe porównanie wychowania francuskiego i amerykańskiego (wydaje się, że Polacy bardziej podobni są do Amerykanów w tym względzie), przy jednoczesnym podparciu się badaniami naukowymi które strategie niosą za sobą jakie konsekwencje. Polecam!