Ołówek rzeźnika

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Poezji Współczesnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
978-83-62717-49-1
poezja
ŁuP

Trzeba bardzo uważać.//Nie wyobrażać sobie wszystkiego./Bo może się okazać,//Że zmarli mają złe sny./W nagrodę za nieodnalezienie/Przeznaczenia w życiu.//Bo może to prawda./Jedyna. Niepodzielna. Nieogłoszona./Po końcu niedokończonego świata.//Na koniec. Twój. Mój. Jeśli nie wiadomo,/Czym jest wiersz, nie wiadomo też,/Kim jesteśmy.//Nawet jeśli toczymy/Półprywatny dyskurs o porządku lata/Z naturalnie dobranym nieboszczykiem, wieszczem (fragment wiersza "Ołówek rzeźnika").

źródło opisu: WBPiCAK, 2012

źródło okładki: www.wpb.poznan.pl