Fortyfikacje dawnego Krakowa

Wydawnictwo: Jagiellonia
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna
krkkrzysiek

Książka ukazała się jako dodatek do Dziennika Polskiego.

źródło opisu: opis własny

chrispu | 2015-07-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia

Książeczka bardziej dla wielbicieli militariów, zamków i tym podobnych rzeczy. Autor skupia się tu głównie na opisie konkretnych umocnień dawnego Krakowa (co i jak wyglądało, gdzie było, co się z nimi stało itp.). Tekst ma wartość w połączeniu z licznymi i w tym przypadku koniecznymi, rysunkami lub rycinami. Łatwiej jest to wszystko ogarnąć. Jest tu też trochę anegdot i ciekawostek związanych z militarystyką i obronnością w dawnym Krakowie.
W mojej ocenie - niezła, tematyczna książeczka, z którą można wybrać się na krakowskie Planty by odszukać i porównać to co zostało z fortyfikacji z tym co było (z rysunków w książce). A niewiele pozostało.

Adannyel | 2017-05-25
Adannyel | 2017-05-18