Leksykon sztuki chrześcijańskiej

978-83-7442-120-1
leksykon, chrześcijaństwo
religia
Czytam

Leksykon sztuki chrześcijańskiej to książka popularnonaukowa skierowana do szerokiego grona odbiorców: zarówno do miłośników sztuki, jak i wszystkich zainteresowanych historią kultury i religii. Jako ścisłe kompendium zawiera on informacje o różnych znaczeniach danego symbolu, występowaniu poszczególnych motywów oraz życiu i najważniejszych cechach przywoływanych postaci, a także hasła dotyczące typologii oraz symboliki kolorów i liczb.Ikonograficzne bogactwo sztuki chrześcijańskiej przedstawiono w ponad 900 hasłach opracowanych na podstawie wzorcowego, ośmiotomowego Leksykonu ikonografii chrześcijańskiej. Liczne odsyłacze do pojęć pokrewnych oraz odpowiednich miejsc w Starym i Nowym Testamencie, a także indeks sprawiają, że wyszukiwanie potrzebnych informacji jest niezwykle łatwe. Do zilustrowania słynnych dzieł sztuki użyto starych, dziewiętnastowiecznych rysunków, które ważne tematycznie detale często oddają lepiej niż fotografie. W przypadku dzieł wymienionych w tekście jako przykłady starano się zaprezentować najsłynniejsze prace, które pojawiają się często w albumach z zakresu historii i sztuki.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl

źródło okładki: źródło własne