Obrona teatru dramatycznego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-01530-1
teatr
Enka

Prawie wszystkie części tej książki były już publikowane- ale i w formie, i w kontekstach całkowicie odmiennych niż ten tutaj, w uwikłaniach myślowych od teatru dalekich, a w miejscach mało dostępnych. Stało się tak dlatego, że szczupła ta książka powstawała od kilkunastu lat i jakoś powstać nie mogła: teorii teatralnych na świecie przybywało, a praktyka teatralna w Polsce zmieniała się gwałtownie. Moje przemyślenia teatralne coraz to okazywały się bardziej przydatne do czego innego niż teatr. Nareszcie koniec: teatr dramatyczny u nas wszedł w tak głęboki kryzys, że mogę swobodnie mówić, co myślę o przedstawieniu teatralnym i o jego problematyce filozoficznej, socjologicznej i artystycznej: nikomu to już nie zaszkodzi.

Jerzy Adamski

źródło opisu: Okładka