Zwierzę też człowiek

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Kaw
Mleczko, zwierzę, człowiek, satyra, humor
satyra
Magdalena

Zbiór kilkunastu grafik znanego polskiego satyryka. Tym razem przewodnim tematem są zwierzęta.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: źródło własne

Magdalena | 2013-07-22
Na półkach: 2010 - 2012
Przeczytana: 24 listopada 2012

Rozczarowanie. Brak słów.

Po raz pierwszy nie wiem, co napisać o książce, co zamieścić w recenzji. Zwykle, gdy nawet dana pozycja książkowa mi się nie podobała, mogłam pisać o niej i pisać, by uzasadnić Wam moje zdanie, by przedstawić moje zarzuty do fabuły, zakończenia lub braku złożoności psychiki bohaterów. A tu? Naprawdę mam problem, bo książka jest niestety o niczym.

"Zwierzę też człowiek" Andrzeja Mleczki to zbiór rysunków, które próbuje spajać tematyka. Książka, rysunki w niej zamieszczone, w całości są poświęcone zwierzętom. Ja, jako ich miłośnik, gdy tylko przeglądając domową biblioteczkę zobaczyłam ten tytuł, wyjęłam tę pozycję i położyłam ją na biurku w kolejce do czytania. Byłam nią bardzo zaciekawiona. Znałam twórczość Andrzeja Mleczki, która pojawiała się w gazetach. Nigdy jednak dotychczas, nie spotkałam się z nią w zebranej wersji książkowej. I może lepiej by było gdyby tak zostało? Z pewnością, bo do momentu przeczytania tej książki zawsze miło wspominałam...

Mateusz | 2017-04-30
Na półkach: Przeczytane 2017