Kabała

Seria: Kryminał
Wydawnictwo: LTW
Kaka

Książkę pt. Kabała rozpoczyna scena, w której pani Ewelina, zajmująca się wróżeniem, właśnie stawia tytułową kabałę. Niestety wokół jej wychowanicy Loli - studentki ASP - krąży zła karta. Tymczasem ktoś planuje kradzież kosztowności wróżbiarki ukrytych w sejfie za obrazem. Lola próbuje temu przeszkodzić, jednak biżuteria i tak znika. Kim jest złodziej? Czyżby to siostrzeniec pani Eweliny sięgnął jeszcze przed śmiercią ciotki po obiecany spadek? Czy dziewczyna zdaje sobie sprawę z tego, jakie niebezpieczeństwo jej grozi? No i gdzie ukryto klejnoty, skoro zniknęły z zamkniętego na cztery spusty sejfu? Do tego ten narysowany schemat... Jedno jest pewne - pieniądze tym razem swojemu posiadaczowi szczęścia nie przyniosą.

źródło opisu: Wydawnictwo LTW, 2012

źródło okładki: http://www.ltw.com.pl/?book=zygmunt-zeydler-zborow...»

schutte | 2015-12-30
Przeczytana: grudzień 2015

Lubię takie zagmatwane na początku a proste w finale kryminałki z tamtych innych czasów, bez komórek,komputerów,cyfrówek...ta tęsknota bohaterów za zachodem, za dolarami...eh...sama intryga, cóż...ot, taka w stylu porucznika Borewicza..

Vemona | 2017-09-13
Na półkach: Mam, Przeczytane
Przeczytana: marzec 2016

Nie zachwyca, ogólnie mało prawdopodobne i dość naciągane, choć muszę przyznać, że rozwiązanie zaskakujące, za to i ocena wzrosła.

emilia-milkaslonce | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013