Statek Noego

6 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Noas skib
978-83-63010-30-0
filipinka

Jest to historia inspirowana biblijną opowieścią o Arce Noego, z pięknymi ilustracjami Svena Nordqvista, autora książek o Pettsonie i Findusie. Ciężkie jest życie nosorożca, którego nikt nie lubi. Trudne zadanie ma również Noe, który musi sprawić by wszystkie zwierzęta na statku żyły ze sobą w zgodzie. Zwłaszcza, gdy wszystko to dzieje się właśnie wtedy, kiedy na świecie zaczyna się wielka...

Ciężkie jest życie nosorożca, którego nikt nie lubi. Trudne zadanie ma również Noe, który musi sprawić by wszystkie zwierzęta na statku żyły ze sobą w zgodzie. Zwłaszcza, gdy wszystko to dzieje się właśnie wtedy, kiedy na świecie zaczyna się wielka ulewa…
Na szczęście Noe jest bardzo pomysłowy, a marudny i wiecznie niezadowolony nosorożec okazuje się ogromnie przydatny. To on ratuje statek przed zatonięciem, kiedy w burcie powstaje dziura pracowicie wykuta przez dzięcioła.
Wiek: 4-7

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/czarna_owieczka/statek_noego,p546865970

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/czarna_owieczka/statek_noego,p546865970

shczooreczek | 2013-05-31

Statek Noego, to przeniesiona na język kierowany do młodego czytelnika, wersja starotestamentowego potopu, w wydaniu duńskim. Książeczka ta kierowana jest do odbiorcy, którego najniższą ramę wiekową wyznaczają 4 lata.
Biorąc pod uwagę młodego odbiorcę, autorzy postarali się zarówno o odpowiednio dopracowany język, jak i dobrane do historii barwne obrazki, mające ilustrować opisywane wydarzenia i stymulować dziecięcą wyobraźnię. Ponadto nie zabrakło w książce tej dydaktyzmu, który w żaden sposób nie narzuca jednego sposobu myślenia, lecz stanowi raczej pretekst do zastanowienia się nad kwestiami fundamentalnymi, takimi jak hierarchia wartości, relacje międzyludzkie, rola każdej jednostki w życiu reszty i in.

Noe stanowi tutaj swoistą wersję doktora Dolittle – obdarowany został umiejętnością rozmawiania ze zwierzętami i dzielenia się z nimi własnymi spostrzeżeniami. Dzięki takiemu przysposobieniu bohaterów, możemy bliżej przyjrzeć się zachodzącym między nimi relacjom, co pozwala na...

beataj | 2013-03-04
Przeczytana: 03 marca 2013

Opinia Młodego: "Lubię nosorożce, lubię książki o zwierzakach, lubię szybko czytać i lubię śmieszne opowieści, czyli tu było wszystko, co lubię"

chrosto2 | 2016-06-29
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci