Yeti

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo: Zakamarki
Snömannen
filipinka

Podobno yeti mieszka w Himalajach. A co, jeśli żyje sobie w grocie gdzieś blisko nas? I to w dodatku nie sam? Kiedy Uno i Mati poszli pojeździć na desce, trochę się zgubili w ośnieżonym górskim lesie. Czy domyślacie się, kogo spotkali? Przeczytajcie o ich niezwykłej przygodzie! Eva Susso i Benjamin Chaud to autorzy uwielbianych przez maluchy książek: Binta tańczy, Lalo gra na bębnie i Babo...

Podobno yeti mieszka w Himalajach.
A co, jeśli żyje sobie w grocie gdzieś blisko nas?
I to w dodatku nie sam?

Kiedy Uno i Mati poszli pojeździć na desce,
trochę się zgubili w ośnieżonym górskim lesie.
Czy domyślacie się, kogo spotkali?
Przeczytajcie o ich niezwykłej przygodzie!

Eva Susso i Benjamin Chaud
to autorzy uwielbianych przez maluchy książek:
Binta tańczy, Lalo gra na bębnie i Babo chce.

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/index.php/yeti.html

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/yeti.html

melody | 2016-08-11

Za oknem skwar, w domu upał i brakuje mi już pomysłów, jak można okiełznać tę sytuację. Na szczęście, moje rezolutne dziecko przyszło mi z pomocą, trzymając w rękach „Yeti”. Tak więc, przeniosłyśmy się do otulonej puchową, śnieżną pierzynką krainy sympatycznego, futrzastego stworka.

Legendy o Yeti, Bigfootcie, Czarnej Stopie czy jakkolwiek jeszcze nie nazwano, Człowieka Lasu towarzyszą prawie każdej kulturze i systematycznie, także i w naszych mediach, pojawiają się nowe, sensacyjne fotografie rzekomego „odkrycia roku”. Wcześniej czy później nasze dziecko „gdzieś tam” zasłyszy te historie. Osobiście praktykuję oswajanie swojego dziecka ze wszystkimi strachami à la duchy, wampiry czy właśnie takie potworki, jakim jest Yeti. Dlatego cieszę się, że do naszej biblioteczki trafiła taka książka.

Historia opowiada o dwóch chłopcach, którzy gubią się w lesie. Na swej drodze trafiają na potwora, zwanego przez wielu Yeti. Początkowy strach i przerażenie, przechodzą w ciekawą...

Mamatywna | 2015-04-28

Ekstra! Moja recenzja tutaj: http://www.mamatywna.pl/2015/02/czy-w-gorach-mieszka-yeti.html#more

Zima na dworze pełną parą więc i w progi naszego domu oraz bloga trochę zimy wnieść należy. Na szczeście nie takiej mroźnej i wietrznej, ale takiej jak najbardziej przyjemnej :) A razem ze śniegiem zawitało do nas dwóch bardzo sympatycznych chłopców i jeszcze bardziej sympatyczny Yeti.

Uno i Mati to bracia. Kiedy w końcu na dworze pojawia się śnieg postanawiają wybrać się na dwór pozjeżdżać na deskach. Świetnie się bawią zjeżdżając w dół, jednak nie chce im się wdrapywać tą samą drogą na górę. Postanawiają znaleźć inną drogę do domu, co oczywiście kończy się tym, że błądzą w lesie. Aż tu nagle staje przed nimi nie kto inny jak wielki, kudłaty i nieco straszny Yeti. Chwyta chłopców pod pachy i zaczyna biec. Uno i Mati są przestraszeni, jednak okazuje się, że wcale niesłusznie. Yeti zaprowadza ich do swojej groty gdzie jest miło, ciepło i bardzo przytulnie. A w następnym pokoiku znajduje się jeszcze jeden Yeti! Uwierzycie? Chłopcy też są zdziwieni, bo nie dość że wcale nie są w...

sneezingOne | 2017-02-21

Świetna propozycja na zajęcia z dziećmi w świetlicy. Na jej podstawie można ułożyć przynajmniej kilka różnych scenariuszy zajęć. Mądra, wartościowa książka.

Agnieszka | 2017-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2017

"Yecik, plecik, piruecik"

Ładnie wydana książka, łagodna, spokojna, w sam raz dla dzieci.

angeszka | 2016-02-22
Przeczytana: 22 stycznia 2016

zabawna, lekka, z humorem napisana opowieść dla dzieci

bajarkanatopie | 2013-02-27
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Yeti. Co o nim wiemy i czy to informacje z pierwszej ręki? ;)

Uno i Mati mieli okazję sprawdzić na własnej skórze. Niespodziewanie przygoda rozpoczyna się, kiedy chłopcy wychodzą pozjeżdżać na desce po śniegu. Niestety zimą w lesie łatwo się zgubić,
więc dla pocieszenia zjadają podarowane przez tatę mandarynki.
Zaskoczeni chłopcy zauważają stojącego przed nimi Yeti we własnej osobie (Uno wie już trochę
o świecie, więc bez trudu rozpoznaje postać – znaną dotąd z książek).
Jak się okazuje celem susowego biegu jest przytulny dom porywacza. Yeti postanawia przygotować posiłek, co wzbudza u chłopców nie lada niepokój…
Prosty język i krótkie zdania sprawiają, że historia jest dostępna nawet dla najmłodszych. Zapewniam, że zabawny i niezrozumiały język Yeti przyniesie z pewnością czytającym wiele frajdy.
Trudno też pominąć piękne kolorem i wyraziste ilustracje, które stworzył Benjamin Chaud.

Warto zwrócić uwagę na inny aspekt tej niepozornej historii. Dzieci z domu wyprawia tata,...

mamawdomu | 2015-02-21
Przeczytana: 01 lutego 2014

Główni bohaterowie to dwaj bracia: Uno i Mati, w wieku podobnym do moich dzieci, a Krzyś i Damianek lubią identyfikować się z postaciami z bajek. Historia zaczyna się od zwykłego wyjścia w góry. Chłopcy jeżdżąc na deskach trochę się zgubili. Szukają drogi powrotnej i w tym momencie spotykają na swojej drodze Yeti. W pierwszej chwili są przerażeni, ale szybko zauważają, że ten Yeti to całkiem przyjazny gość.

Opowiadanie jest bardzo ciekawe, dobrze się je czyta, a zachwycające ilustracje Benjamina Chauda to zdecydowane powody, które skusiły mnie, by sięgnąć po tą książkę.

Dorota Lewandowicz | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Maya | 2014-03-19

Czy dzieci tak bardzo różnią się od dorosłych?