Tragiczne wydarzenia za Bugiem i Sanem przed ponad sześćdziesięciu laty

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
978-83-7399-214-6
jarr74

Ta książka to relacja z 11 seminariów odbywających się w Warszawie i Łucku w latach 2006-2011 zorganizowanych z wielkim trudem ( i przy kompletnym braku pomocy, czy choćby zainteresowanie naszej strony rządowej i politycznej) przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej przy współudziale polskich i ukraińskich historyków i badaczy. Oprócz zmierzenia się z bolesną przeszłością starano się wypracować wspólne stanowisko w stosunku do wielu wydarzeń i zagadnień tego okresu.

źródło opisu: jareknelkowski.pl

Beata | 2015-03-16
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 18 maja 2015

Liczyłam na nieco więcej konkretnych informacji.

jarr74 | 2012-11-23

autor: Andrzej Żupański
wydawca: RYTM Agencja
data: 2007
Edytuj | Usuń
Andrzej Żupański „Tragiczne wydarzenia za Bugiem i Sanem przed ponad sześćdziesięciu laty”. ( autor: jarr74) jareknelkowski.pl

„Niezwykle doniosły, ważny i co najważniejsze potrzebny głos w dyskusji o najnowszej historii naszego Kraju”.

Ta publikacja to owoc wieloletnich trudów i niełatwych starań oraz ogromnego wkładu i zaangażowania Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej ( a zwłaszcza jej okręgu Wołyńskiego) w przypomnieniu, naświetleniu i wyjaśnieniu wciąż słabo znanej historii masowego ludobójstwa dokonanego na obywatelach południowo wschodniej Rzeczypospolitej. Straszliwej zbrodni dokonanej przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i jej zbrojne ramie Ukraińską Powstańczą Armię (UPA) w okresie II wojny światowej i po jej...