Piątek trzynastego

Seria: Kobiece perły
Wydawnictwo: Skrzat
literatura kobieca,
Monika

Znudzona czekaniem w wielkim pustym domu na Dawida, który zarabia za granicą na ich wspólną przyszłość, Marta postanawia zacząć nowe życie. Kiedy nie może znaleźć pracy w Polsce, wyrusza na podbój Irlandii. Jej życie komplikuje się, kiedy ukochany nagle z nią zrywa. Ciężka praca, nowe związki, niespodziewana ciąża. Trudne decyzje, niespodziewany zwrot wydarzeń i happy end. A wszystko to opisane błyskotliwie, z humorem i dużym dystansem do siebie i życia.

źródło opisu: /www.gandalf.com.pl

źródło okładki: /www.gandalf.com.pl

Gosia | 2017-04-27
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Trzydziestoletnia Marta nie potrafi znaleźć pracy a jej ukochany wyjechał do pracy za granicę. Marta postanawia wyjechać do siostry do Dublina i tam spróbować swojego szczęścia. Poznaje tam wielu nowych znajomych, dostaje pracę i powoli jej życie zaczyna się układać. Niestety ukochany ją zostawia a z pracy zostaje zwolniona. Pojawia się nieplanowana ciąża i niepodziewany spadek. Książkę czyta się lekko i przyjemnie.

lkkolo | 2013-05-23
Przeczytana: 20 maja 2013

Bardzo fajna książka, którą łatwo się czyta i niemożna się od niej oderwać dopóki się nie skończy. Główna bohaterka szuka swojego ideału, a w trakcie tego szukania przeżywa różne przygody niekoniecznie pozytywne, ale czasem rozbawiają czytelnika do łez. Są też smutne chwile, ale o tym trzeba przeczytać samemu bo inaczej książka straci swój urok. Bardzo polecam.

Iwona | 2014-11-28
Na półkach: Przeczytane, :-), :-), :-)
Przeczytana: 27 listopada 2014

Śmieszna, lekka lektura zarówno na letnie dni jak i zimowe wieczory z kubkiem herbaty i pod kocem...

Lenka | 2015-01-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Lekka łatwa i przyjemna, choć taka zwyczajna
Interesujące postaci, ale historia średnio ciekawa
Nic szczególnego, choć w sumie dobrze napisana

ksiazkoholiczka94 | 2015-02-19
Przeczytana: 16 lutego 2015

Oczywiście, jest to literatura stricte kobieca i nie ulega to wątpliwości, ale w książce jest taka dawka poczucia humoru i pewnego sarkazmu, że czyta się ją z uśmiechem na ustach.
„Piątek trzynastego” to duża dawka pozytywnej energii, daje kopa do działania, idealna na długie samotne weekendy, kiedy macie dość swojego życia, wegetujecie i nie wiecie, w którą stronę iść.
Pani Agata w bardzo przyjemny sposób pokazuje nam, że piątek (nawet jeśli wypada trzynastego) nie zawsze musi być pechowy.

Literaturocholiczka | 2013-09-09
Przeczytana: 08 września 2013

Fantastyczna, zabawna książka od której wprost nie można się oderwać. Polecam każdemu! Już dawno żadna książka tak mnie nie wciągnęła. Czytając mam wrażenie, że bohaterka ma w głowie taki sam chaos jak i ja. :)

neveragain18 | 2013-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2013

Super, wspaniała książka dawno nie czytałam tak wciągającej i przyjemnie się czytającej książki polskiej autorki

olah211 | 2013-09-30
Przeczytana: wrzesień 2013

Fajna. Z początku ciężko mi się czytało, ale potem bardzo mnie wciągnęła. Ogólnie niezła.

nat0a | 2013-06-20

książka jest napisana ciekawym i prostym językiem, humorystyczna, na poprawe humoru :)

Grabska1995 | 2015-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Od czasu gdy przeczytałam streszczenie tej książki zaczęłam się zastanawiać jak potoczą się losy głównej bohaterki - Marty Brzozowskiej. Jest to kolejna książka pokazująca zawirowania życiowe przykładem tego może być to zdanie, które utkwiło mi w pamięci, a które również zamieszczone jest w tej książce: ,,Widzisz tak to już jest, że jedno życie musi się zakończyć, by mogło zacząć się drugie''. Z jednej strony to prawda. Nie będę zdradzać jakie przesłanie tyczy się tego zdania, ale powiem, że chodzi o Dawida Wojtkowiaka - z początku poznajemy go jako chłopaka, prawie narzeczonego Marty B. choć później on z nią zrywa a prawda okazuje się zupełnie inne niż główna bohaterka się spodziewała. Zaczynając tę książkę myślałam, że to kolejna książka o romansach choć okazało się, że bardzo mnie wciągnęła, jest pisana językiem podobnym do nastolatków chociaż tak nowocześnie i zabawnie jednocześnie. Od pierwszych stron dowiadujemy się, że Marta posiada przyjaciółkę Asię, chłopaka Dawida, który...