Amsterdam

Nowy, aktualny, praktyczny i bogato ilustrowany przewodnik po Amsterdamie. Kieszonkowy format i starannie dobrana treść sprawiają, że jest niezastąpiony podczas wyjazdów weekendowych, podróży służbowych czy dłuższego pobytu. Przedstawia szczegółowo 10 najciekawszych miejsc, których nie można pominąć podczas zwiedzania Amsterdamu, takich jak: muzeum van Gogha, dom Anny Frank, pałac królewski czy najważniejsze muzeum Holandii a Rijksmuseum. Opisuje też inne warte obejrzenia atrakcje i mniej znane miejsca, jak choćby: Bloemenmarkt, plac Dam czy Muzeum Heinekena. Radzi, gdzie zjeść i zamieszkać, gdzie zrobić zakupy, dokąd zabrać dzieci, żeby się nie nudziły, gdzie spędzić niezapomniany wieczór w Amsterdamie. Podpowiada trasy dłuższych wycieczek i ciekawych spacerów, przejażdżek rowerem lub łodzią. Rozdział Informacje praktyczne objaśnia, jak dojechać, jakie dokumenty będą potrzebne przy wyjeździe i na miejscu, kiedy wypadają najważniejsze holenderskie święta np. hucznie obchodzone urodziny królowej. Podaje adresy ambasad i konsulatów. Rozdział kończy słowniczek przydatnych słów i zwrotów w języku holenderskim. Ważną część przewodnika stanowi dokładny plan miasta niezbędny podczas zwiedzania Amsterdamu, a także użyteczny plan linii komunikacyjnych miasta.

PannaAnna | 2013-08-08
Na półkach: Przeczytane, 2013