Skalista kraina Katalonii

Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
9788320300017

Anka nie dostaje się na studia. Namówiona przez przyjaciółkę, udaje się do francuskiej rodziny jako służąca. Ta podróż zaprowadzi ją dużo dalej niż by przypuszczała. Sama w obcym kraju mocno walczy o pozycję.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: https://tezeusz.pl/woznicka-zofia-skalista-kraina-katalonii-1-1017990

nacik1 | 2017-10-15
Przeczytana: 14 października 2017

Tę książkę po raz pierwszy przeczytałam jakieś 17 (? :) ) lat temu - kiedy to odległa kraina Katalonii wydawała się mi czymś bardzo egzotycznym, ale też i niemożliwym - nie myślałam, że kiedykolwiek w życiu stanie się dla mnie czymś osiągalnym.
Perypetie Anki - też były da mnie czymś niesamowitym, wyruszenie samej w daleki świat - też wydawało się czymś zupełnie niemożliwym, ale budzącym niesamowitą ciekawość.

Po wielu latach, zaczęłam poszukiwać tę książkę, na allegro, w antykwariatach. W kocu udało mi się ją kupić - wydanie (nie wznawiane, niestety:( ). Teraz, książka nie zrobiła na mnie już tak piorunującego wrażenia jak kiedyś, jednak uważam, że jest to pozycja warta polecenia - szczególnie dla młodych ludzi. Problemy Anki są ponadczasowe (hahaha) , ale też trzeba uważać, bo ta książka może....rozbudzić nieokiełznaną ciekawość świata :) :):)

Naprawdę polecam! :)

anaso | 2016-08-11

Gdy ją czytałam naście lat temu, wciągnęła mnie bez reszty. Postanowiłam dać jej szansę na nowo by sobie przypomnieć i znów mnie oczarowała historia naszej Polki we Francji. Mimo przeciwności losu nie poddaje się tylko walczy o przetrwanie.