Tablice WSiP Historia

Wydawnictwo: WSiP
8302088757
historia

Tablice historyczne mają charakter kompendium. Są pomocne w powtarzaniu, utrwalaniu i rozwijaniu zdobytej już wiedzy. Wspomagają proces edukacji historycznej uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz rozwijają zainteresowanie tą dziedziną nauki. Zestawienie obejmuje dzieje powszechne i dzieje Polski, począwszy od cywilizacji starożytnych po czasy współczesne. Znalazły się w nim...

Zestawienie obejmuje dzieje powszechne i dzieje Polski, począwszy od cywilizacji starożytnych po czasy współczesne. Znalazły się w nim zagadnienia z dziejów politycznych, religii, kultury i nauki, gospodarki i społeczeństwa. Kalendarium zostało przygotowane w ujęciu chronologiczno-problemowym. Podział na kolejne epoki historyczne i wieki oraz zagadnienia dotyczące dziejów Polski podkreślają graficzne wyróżnienia – pomogą one w uporządkowaniu wiedzy i ułatwią odnajdywanie faktów. Z najważniejszymi zagadnieniami (charakterystyką kolejnych epok) zapoznają czytelnika Wprowadzenia. Kalendarium zawiera również liczne ilustracje wzbogacające wiedzę historyczną.

Ze względu na swój międzyprzedmiotowy charakter (elementy wiedzy z języka polskiego, filozofii, nauki o społeczeństwie, geografii) kompendium to posłuży uczniom do przygotowania się do egzaminu kończącego naukę w gimnazjum i egzaminu maturalnego.

źródło opisu: http://sklep.wsip.pl/produkty/tablice-wsip-historia-223/

źródło okładki: http://sklep.wsip.pl/produkty/tablice-wsip-historia-223/