Kamieniarz

Okładka książki Kamieniarz Camilla Läckberg
Okładka książki Kamieniarz
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Saga o Fjällbace (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Saga o Fjällbace (tom 3)
Stenhuggaren
Czarna Owca
2012-10-01
2012-10-01
Inga Sawicka

Okładka książki Miraż Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Miraż Henrik Fexeus, Cami...
Okładka książki Kult Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Kult Henrik Fexeus, Cami...

Niesamowicie wciągający (nie tylko)kryminał. To już 3 części serii o Fjällbace! Mam wrażenie, że z każdą książką, rozdziałem, stroną jest coraz lepiej. Czytając tę serię, poznajemy bohaterów, zużywamy się z nimi. To jest dla mnie bardzo ważne, aby była ta relacja czytelnik-bohater. Fabuła trzyma w napięciu, każdy kolejny rozdział wzbudza większą ciekawość "co dalej". Nie chce się odrywać od lektury. Zakończenie książki nie pozwala nie sięgnąć po następną część. Uwielbiam serie, w których możemy się zatopić w jakimś świecie i nim żyć, przeżywać historie razem z bohaterami, obserwując jak zmienia się sytuacja, otoczenie, a nawet oni sami. Będę czytać dalej i polecam każdemu miłośnikowi kryminalnych historii. Seria Camilli Läckberg wydaje się być nie do pominięcia!
A co więcej, zdecydowanie zgadzam się z tekstem na okładce: "To nie tylko świetny kryminał, ale także mądra książka o ludziach i relacjach" - Sydsvenska Dagbladet.

Trzeci tom sagi o Fijalbace jest jeszcze lepszy!

Bardzo podoba mi się u autorki prowadzenie podwójnej narracji (jedna bieżąca oraz druga dotycząca przeszłości).

Historia Agnes była dla mnie bardzo interesująca i nie mogłam się doczekać puenty, która powiąże wydarzenia rozpoczynające się w latach 20 XX w. z morderstwem Sary.

Trzeci tom sagi o Fijalbace jest jeszcze lepszy!

Bardzo dobry kryminał. Kolejny raz mistrzowsko autorka łączy przeszłość i teraźniejszość. Bardzo mi się podobała w tej części historia z przeszłości, jej główna bohaterka była tak negatywna osoba, że wprost nie mogłam się doczekać kiedy w końcu przeczytam że zprswiedliwosci stało się zadość

Książka obyczajowo-psychologiczna z tłem kryminalnym. W mojej opinii lepsza niż poprzednia część, jednak dość przewidywalna. Z chęcią sięgnę po kolejny tom, po tym jak zakończyła się historia w ostatnich zdaniach „Kamieniarza”.

"Kamieniarz" to trzeci tom autorstwa Camilla Läckberg. Widać że w cyklu "Saga o Fjällbace" jest system, przeplatania się przeszłości z przyszłością nie ukrywając bardzo mi się podoba. Nadal mamy bardzo fajnie zbudowane postacie, które są wielowymiarowe, nikt tu nie jest czarno biały. Intryga morderstwa jak zawsze bardzo ciekawa, choć przyznam że udało mi się już połowie odkryć kto moze być mordercą i dla czego i czemu powiązany jest z przeszłością. Polecam.

Bardzo dobra! Jak czytałam, nie mogłam się doczekać zwłaszcza kolejnej części historii z przeszłości, o Agnes.

Pierwsza skończona książka w 2024. Miałam przerwę od tej serii, ale cieszę się, że do niej wróciłam. Ta część nie jest może wybitna, ale na pewno jest bardzo dobra. Pewnych wątków się nie spodziewłam, więc jestem mile zaskoczna. Kontynuuję tę przygodę z wielką chęcią :)

Ta część była dla mnie trochę słabsza niż pierwsze dwie części. Może dlatego, że bardzo szybko wytypowałam zabójcę. Niemniej bardzo lubię piór Camilli i na pewno przeczytam kolejne części

Kolejny tom sagi o Fjaellbace. Jak zwykle połączenie przeszłości i teraźniejszości zapewnia emocje. Seria mnie "kupiła", po prostu warto ją kontynuować!

To moje drugie "spotkanie" z twórczością tej autorki. Książka w zasadzie przypominająca mi poprzednią, "Kaznodzieję". Znów wielu bohaterów, skomplikowana fabuła, na którą rzutuje, cieniem kładzie się przeszłość, znów do imentu zaburzone relacje rodzinne.

• Kryminał
  • Kryminały