urban fantasy
angielski
Tissaia

Dani “Mega” O’Malley plays by her own set of rules—and in a world overrun by Dark Fae, her biggest rule is: Do what it takes to survive. Possessing rare talents and the all-powerful Sword of Light, Dani is more than equipped for the task. In fact, she’s one of the rare humans who can defend themselves against the Unseelie. But now, amid the pandemonium, her greatest gifts have turned into serious liabilities.

Dani’s ex–best friend, MacKayla Lane, wants her dead, the terrifying Unseelie princes have put a price on her head, and Inspector Jayne, the head of the police force, is after her sword and will stop at nothing to get it. What’s more, people are being mysteriously frozen to death all over the city, encased on the spot in sub-zero, icy tableaux.

When Dublin’s most seductive nightclub gets blanketed in hoarfrost, Dani finds herself at the mercy of Ryodan, the club’s ruthless, immortal owner. He needs her quick wit and exceptional skill to figure out what’s freezing Fae and humans dead in their tracks—and Ryodan will do anything to ensure her compliance.

Dodging bullets, fangs, and fists, Dani must strike treacherous bargains and make desperate alliances to save her beloved Dublin—before everything and everyone in it gets iced.

źródło opisu: http://www.randomhouse.com

źródło okładki: http://www.randomhouse.com

Adrian F | 2017-03-21
Przeczytana: 19 marca 2017

Daję pięć gwiazdek tylko z szacunku i sentymentu do poprzednich części oraz wykreowanego, bardzo ciekawego świata w jakim poruszają się bohaterowie. No i przekozak Ryodan, godnie zastąpił Barronsa. To tyle zalet, przez około połowę książki nie czytałem, ale wręcz męczyłem kolejne strony. Nie przeszkadzają mi wszechobecne aluzje dotyczące seksu, częste wulgaryzmy, chociaż autorka mogłaby się bez tego wszystkiego obejść. Najgorsze było coś innego. Być może jestem już za stary i nie rozumiem dorastających dziewczynek, ale tak irytującej bohaterki literackiej nie miałem jeszcze okazji spotkać ani razu. Dani jest po prostu głupiutka, jej teksty i komentarze są okropnie denerwujące a upór w tym, żeby nie słuchać dorosłych sprawia, że chce się wejść do Dublina AWC i własnoręcznie tego bachora udusić. Zdecydowanie ten cykl powinien się skończyć na poprzedniej części.

daria | 2013-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Przeczytane. I jednym słowem to WOW

W Fever lekko irytowały mnie kawałki, kiedy Dani była narratorem, przez to troszkę bałam się Iced. Niesłusznie. Tutaj ubóstwiam Dani, jest niesamowita, mega, pieprzo.. A klasa

Kiedy zaczęłam czytanie obawiałam się, że autorka popełniła częsty błąd. Mianowicie taki, w którym bohater silny i potężny nagle potrzebuje pomocy słabszej kobiety, jakby nagle nie mógł poradzić sobie sam. Jednak szybko komentarz Ryodana sprawia, że moje obawy były niesłuszne Very Happy

W Iced jest więcej romansu niż w Fever. Jednak książka jest równie rewelacyjna.

Uśmiechałam się w każdym fragmencie z R i D. Jaka ona ślepa przez ten swój młody wiek i wielu rzeczy nie zauważa.
"- Dlaczego zawsze się uśmiechasz, gdy na mnie patrzysz?
- Rozgryziesz to."

Co do Christiana. Jedno wielkie pytanie. Dlaczego on ma skrzydła? Skoro powstaje na miejsce księcia, którego zabiła Dani, to dlaczego je ma?

Co do Mac. Jakoś ciężko uwierzyć w to, że dzieją się takie rzeczy a ona...

Hm, no dobra. Powinnam się była tego spodziewać, prawda? Znam "Fever", nie mogłam oczekiwać, że w kontynuacji przedstawienie pewnych rzeczy będzie wyglądać inaczej...

A mimo to czuję niesmak. Dziękuję, pani Moning, pani znów pisze rzeczy, którymi miałam momentami ochotę rzucić w ścianę. Z drugiej strony pisze pani rzeczy cholernie ciekawe i niektóre pomysły...
Mamy świat taki, jakim go zostawiliśmy w Shadowfever: przewaliła się nam magiczna apokalipsa, ludzkość została zdziesiątkowana, po Ziemi szlajają się Sidhe i jeszcze gorsze paskudztwa (Do moich ulubionych Łowców dołączyła genialna Szkarłatna Jędza. Makabryczne to i świetnie pomyślane. Co do samego bytu zamrażającego wszystko dookoła - wrzuszam ramionami, czytałam Dukaja...). Do tego zadziorna, nadaktywna (ruchowo :P), myśląca o sobie jako o superbohaterce dziewczyna jako narratorka (a Dani nie zabija tą głupotą, którą w pierwszych tomach odrzucała mnie Mac) - what's not to love, można by spytać?

Ano niestety - to co zawsze....

Patka | 2013-08-21

MEGA MEGA MEGA!!!
Więcej nic nie trzeba dodawać, jedyny dla mnie konflikt to wiek Dani..ale może w 2 tomie trafi do świata wróżek i minie więcej jak jeden miesiąc??:P

POLECAM!!!

Carnival | 2015-12-06
Na półkach: Przeczytane, Emocje na maxa
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Zaskakuje mnie kreatywność Pani Moning. Sądziłam, że już wszystko związane ze Światem Wróżek jest już znane czytelnikom serii, a tu takie zaskoczenie!
Książkę czyta się z zapartym tchem i chce się więcej, więcej, więcej...

AGNES | 2014-06-13
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Bardzo fajna, może nie będę w tej kwestii zbyt obiektywna bo absolutnie uwielbiam serię fever, ale i tak uważam ,że autorka podołała,choć nie miała tu już tak łatwo jak w przypadku fever, pociągnęła niewyjaśnione do końca wątki jak Cruse pod opactwem, czy sprawa między Mac i Dani,przemiana Christiana, jednocześnie wprowadzając nowe i tworząc jakby odrębną historię. Co do bohaterów to Ryodan intrygował mnie już w fever więc z przyjemnością o nim czytam :) a Dani, no cóż, jest irytująca nie da się tego ukryć tutaj jest to o wiele bardziej widoczne niż w fever bo tam pojawiała się sporadycznie, ale mam nadzieję ,że wraz z kolejnym tomem zmieni się podobnie jak Mac i da się ją stolerować. Nie rozumiem też tego świętego obruszenia potencjalnym wątkiem romantycznym pomiędzy Dani a Ryodanem którego sygnały były już widoczne w fever, w końcu nikt seksu nie uprawiał a ten kto czytał choćby gre o tron wie ,że Dani w innych czasach i kulturze mogłaby już być matką :P, tak czy inaczej polecam...

Dani jest genialną postacią - energiczna, pełna pasji i życia i właśnie to sprawiło, że polubiłam ją najbardziej, pomimo tak wielu innych interesujących postaci. Książka wciąga już od początku, a ponieważ znamy już ten świat dobrze z poprzedniej serii, jeszcze bardziej nas ciekawi co się w nim wydarzy. W poprzednich częściach głównie przesiadywaliśmy w księgarni Barronsa, teraz czas pozwiedzać królestwo Ryodana.

Weronika B | 2014-12-08

Dani, Dani, Dani...

Konczac Shadowfever nie sadzilam, ze dam sie wciagnac w historie opowiadana przez ta denerwujaca dziewczyne, ktorej poprostu nie moglam zniesc. Jednak po pierwszych kilku stronach Iced przezylam jedno wielkie WOW.

Iced wciagnelo mnie bardziej niz pierwsze trzy tomy Mac, poprostu nie potrafilam odlozyc tej ksiazki na bok. Dani jest niesamowita, jej narracja nie nudzi ani sie nie dluzy. Wprawdzie nie rozumiem, dlaczego Moning musiala zrobic z niej koniecznie 14-latke (o czym ciagle musialam sobie przypominac, bo c´mon, Dani malo ma w sobie z zielonego podlotka), ale widocznie miala w tym jakis cel. Jednak mimo swojej inteligencji, Dani jest malo doswiadczona i to rozbrajajace, jak ona nie rozumie pewnych dla nas oczywistych rzeczy. Dlatego rozkoszowalam sie kazda jej rozmowa z Ryo:)

Ryodan to niebezpieczna bestia. Zreszta jak powiedzial Chrystian: Z Barronsem wiadomo o co chodzi i wiesz, ze w koncu cie zalatwi. Z Ryo nawet sie tego nie spodziewasz i zanim sie...

Iskra | 2015-02-02

Jeśli jesteście fanami Mac i Barrons'a- spotka was zawód.
"Iced" jest książką w której w całości rządzi Dani O'Malley.
Irytowała was w poprzednich tomach? Współczuję- tutaj będzie wnerwiać jeszcze bardziej ;)

Dublin zamarza. Sidhe-seer są rozbite, nowa liderka niepewna. Ludzie walczą o przetrwanie. Król i Królowa zniknęli, Wróżki zostały porzucone przez swych przywódców.
Najgorętszy klub w Dublinie pęka w szwach. Jeśli czegoś chcesz- my to mamy; za odpowiednią cenę oczywiście. Tak brzmi motto Chester's.

W środku tej zadymy znajdziemy "Megę".

Jestem absolutną fanką serii, także moja opinia jest BARDZO mocno subiektywna :) Książka jest fantastyczna. Akcja biegnie szybko i trzyma w napięciu.
Mnie osobiście Dani z tymi jej wszystkimi przekleństwami, "dude'ami" i niemiłosiernym puszeniem się nie drażni.
Oczywiście, w książce pojawiają się i inne postacie.

Mamy więc wgląd w punkt widzenia Kat oraz Christiana. Nie sposób też wspomnieć o Ryodanie, chociaż jego "POV" nie...

nowa661 | 2016-10-15
Przeczytana: 15 października 2016

Ciężko polubić główną bohaterkę , gdy ta ma 14 lat i jest naiwnym dzieciakiem nie mającym pojęcia o świecie, ale brawa dla autorki że umie tak dobrze wykreowac bohaterów jakim sobie zapragnie .