Österreich

Nowy, praktyczny i bogato ilustrowany przewodnik po Austrii. Kieszonkowy format i starannie dobrana treść sprawiają, że jest niezastąpiony podczas wyjazdów weekendowych, podróży służbowych czy wypadu na narty. Przedstawia szczegółowo 10 najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić podczas wizyty w Austrii, między innymi: Park Narodowy Wysokie Taury, malownicze miasteczko Duernstein, prestiżowy narciarski kurort Kitzbuehel, wspaniałe barokowe opactwo w Melku czy wiedeński pałac Schoenbrunn. Opisuje także inne warte obejrzenia atrakcje i mniej znane miejsca wschodniej, centralnej i zachodniej Austrii, jak choćby Graz, słynny region produkcji wina Weinveirtel, czy miejsce urodzin Mozarta a elegancki Salzburg. Radzi, gdzie zjeść i zamieszkać, gdzie zrobić zakupy, dokąd zabrać dzieci, żeby się nie nudziły, gdzie spędzić niezapomniany wieczór w Wiedniu, jak zdobyć bilety na słynne muzyczne festiwale w Salzburgu czy Grazu. Podpowiada trasy dłuższych wycieczek i krótkich spacerów. Podaje ciekawe informacje o austriackiej kuchni i winach. Rozdział Informacje praktyczne objaśnia, jak dojechać, jakie dokumenty będą potrzebne przy wyjeździe i na miejscu, kiedy wypadają najważniejsze austriackie święta. Podaje adresy ambasad i konsulatów. Rozdział kończy słowniczek przydatnych słów i zwrotów w języku niemieckim. Ważną część przewodnika stanowi mapa Austrii, a także użyteczny plan centrum Wiednia.

Chaoticreader | 2016-10-13
Jantarka | 2014-01-01