Bóbr - budowniczy i inżynier

Wydawnictwo: Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych
978-83-62598-04-5
bobry, ekologia,
allison

Bóbr jest jednym z niewielu gatunków zwierząt, które obok człowieka - potrafią przystosować środowisko do własnych potrzeb. W warunkach postępującego przekształcania środowiska przyrodniczego często zachodzi konflikt interesów pomiędzy nimi. Upowszechnienie informacji o bobrze, jego biologii i proponowanych sposobach zmniejszania konfliktów jest jednym z głównych celów niniejszej publikacji....

Upowszechnienie informacji o bobrze, jego biologii i proponowanych sposobach zmniejszania konfliktów jest jednym z głównych celów niniejszej publikacji. Będzie ona pomocna dla przyrodników, leśników, przedstawicieli samorządów i członków organizacji ekologicznych. Omawia biologię i ekologię bobra, kładzie nacisk na znaczenie bobrów w środowisku oraz sposoby rozwiązywania konfliktów między bobrem a człowiekiem. Zawiera również problemy ochrony bobrów i wskazówki udostępniania stanowisk bobra dla celów rekreacyjnych i edukacji ekologicznej.

Wersja pdf: http://wspolistnienie.eco.pl/publikacje/bobr.pdf

źródło opisu: http://www.fwie.eco.pl/fwie/publikacja.php?publikacja_id=11