Pastelkowe bajeczki

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-493-9

Cześć! Jestem Pastelek. Przybywam do Was z bajkowego świata. Moim ulubionym zajęciem jest słuchanie bajek, ale jeszcze bardziej uwielbiam sam je opowiadać. A ponieważ jestem niebieskim łobuziakiem, opowiadam znane historie zupełnie po swojemu. Zapraszam Was do mojej pastelkowej krainy, w której spotkacie się z Bestią, groźnym Dżinem, Kotem czarodziejem, księciem zamienionym w żabę, elfami i...

Cześć! Jestem Pastelek.

Przybywam do Was z bajkowego świata.

Zapraszam Was do mojej pastelkowej krainy, w której spotkacie się z Bestią, groźnym Dżinem, Kotem czarodziejem, księciem zamienionym w żabę, elfami i innymi bajkowymi bohaterami.

Życzę Wam miłej zabawy!

źródło opisu: Novae Res, 2012

źródło okładki: Novae Res, 2012

Już sama okładka przywodzi na myśl beztroską zabawę bańkami mydlanymi i, nie wiedzieć czemu, różową watę cukrową =) Czyli na "dzień dobry" Pastelkowe bajeczki serwują nam bańkowy zawrót głowy. A w środku? W środku mamy powroty... powroty do najpiękniejszych bajek dzieciństwa.

Siedem bajeczek, które w sposób bezpośredni wskazują czym jest dobro, a czym jest zło. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym potrzebują prostych i jasnych w przekazie historii, wyrazistych postaci, aby odkryć granicę miedzy dobrem a złem. Pastelkowe bajeczki to wyselekcjonowane opowieści, w większości już kiedyś słyszane, przyswojone i poznane, w których szczególny nacisk położono na uczciwość, pokorę i empatię. Wyraźnie dostrzegamy różnicę miedzy pozytywnymi a negatywnymi bohaterami. Autorka bez zbędnego zawoalowania przedstawia morał opowiadanej historii.

Same bajeczki stanowią skondensowaną formę starych, znanych i kochanych "literackich przyjaciół" z dzieciństwa. Kot czarodziej, jak jego...

Danuta Mróz | 2012-11-21
Przeczytana: 17 listopada 2012

Książeczka jest piękna, bajeczki są radosne,córka przeczytała ją bardzo chętnie,ponieważ jest lekka, ilustracje zachęcające,literki duże. Polecam!!!!:)