Kobieta ze śniegu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Literatur Naszych Sąsiadów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polihymnia
978-83-7270-999-8
powieść ukraińska
grregu

Wasyl Słapczuk jest jednym z najlepszych i najbardziej znanych współczesnych literatów Ukrainy. Zasłużony Artysta Ukrainy, laureat Narodowej Nagrody Ukrainy imienia Tarasa Szewczenki i wielu innych międzynarodowych nagród. Teraz na język polski została przełożona jego najbardziej kontrowersyjna i niepokorna powieść „Kobieta ze śniegu”. Jej główny bohater, Owidiusz - jednocześnie narrator...

Jej główny bohater, Owidiusz - jednocześnie narrator powieści - to młody mężczyzna z wrażliwym i romantycznym charakterem. Gdy go poznajemy ma poukładane stabilne życie; wykształcenie, stałą pracę i plany na przyszłość. Nagle dociera do niego pewna wiadomość, która odmienia jego rzeczywistość. Wraz z biegiem wydarzeń do bohatera docierają kolejne szokujące fakty a wszystkim wątkom towarzyszą kobiety...

źródło opisu: http://www.polihymnia.pl/

źródło okładki: http://www.polihymnia.pl/

Książka dla młodych mężczyzn. Ile to kobiet ulepią ze śniegu w swoim życiu zanim przestaną bawić się śniegiem...z obawy przed odpłynięciem na skutek roztopienia. Upraszczam oczywiście. Kobieta ze śniegu to tylko metafora, a powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie. POLECAM młodym i starszym i nie tylko mężczyznom. Kobiety będą zachwycone. Ja jestem.

Anna | 2013-05-28
Przeczytana: 28 marca 2013

..książka dla młodych mężczyzn...ile to kobiet ulepią ze śniegu w swoim życiu zanim przestaną bawić się śniegiem...z obawy przed odpłynięciem na skutek roztopienia...upraszczam oczywiście...kobieta ze śniegu to tylko metafora,a powieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie...POLECAM młodym i starszym i nie tylko mężczyznom...kobiety będą zachwycone...ja jestem

wiesława | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017