Rady doświadczonej kochanki dla młodej mężatki

Tłumaczenie: Urszula Zielińska
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Advice to a Young Wife from an Old Mistress
83-7150-106-4
poradnik, miłość
Inne
ewelajna

Książka przepełniona dojrzałą mądrością, wrażliwością, pełna subtelnych sugestii. Autorka w delikatny sposób udziela trafnych rad i bez zbędnego krasomówstwa analizuje miłość i romans, daje wyraz przeświadczeniu, że między mężczyzną a kobietą istnieje swoista jedność. Jest to jednak poradnik, w którym nie ma jednoznacznych, krzykliwych czy nazbyt naukowych wskazówek. Ukazuje zalety uczuciowej wyłączności w związku dwojga ludzi oraz dobroczynny wpływ świadomości, że rozum i emocje mogą się wzajemnie wspierać w miłości.

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

woowoo | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka napisana wprawnym językiem. Szybko uderza czytelnika jej łatwość przekazu, ale i niekonwencjonalne podejście do relacji. Choć zdaje mi się, że tak naprawdę to nic więcej niż romans, a szczególnym odkryciem nie jest, że namiętność i uczucia w takiej relacji są naładowane dużo większą intensywnością, niż w małżeństwie.
Czy wiec autorka może radzić przyszłej żonie jak powinna się zachowywać by jej miłość trwała i ciągle powodowała tą czarującą ekscytację? Może, ale ja bym te rady przepuściła przez filtr.
Zdecydowanie przychylam się do wizji związku zwiazanego z poszanowaniem naszej odrębności i chęci rozwoju jako indywidualnych jednostek. Jest też wiele innych cennych sugestii, ale to już zostawię czytelnikom,

aneta | 2013-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2013

kiedyś czytałam.. i z chęcią zrobię to ponownie :).. ze względu formę i brak narzuconych morałów polecam zarówno mężczyznom jak i kobietom.. podczas czytania i z każdą refleksją doznawałam "olśnienia ;)" wow eureka... to takie proste... Książkę czyta się szybko z ogarniającą ciepłą zadumą nad każdą przeczytaną kolejną linijką ... inspiruje i daje do myślenia.. luzna , prosta a taka konkretna :) .. warto :)

mariola | 2016-10-27
kasiek | 2016-09-28