poezja
Adrian Tync

Katarzyna | 2016-04-03
Przeczytana: 26 marca 2016

Zbiór esejów/impresji poety i aktora Pana Kierca. Entuzjastyczny, czasami egzaltowany, miłością pisany. Czasami chaotyczny, błąkający po skojarzeniach. Połowa mniej więcej o Przybosiu i osobistej przyjaźni z poetą, połowa o innych - Gostkowski, Wojaczek, dyskusja z Sandauerem. Dość to niejednolite.Niestety, gubię się w logice pisania autora, kupuję jego entuzjazm, ale fakt, że nie jest kostycznym polonistą, czasem sprawia, że jego myśl meandruje takim zawijasami, że się gubię. Podobnie mogłabym napisać o jego książce o Wojaczku. Za entuzjazm i love punktów maks, za męczliwość czytelniczą ujmuję;)

Adrian Tync | 2012-11-20
takasobieSiwa | 2016-03-18