O naturze rzeczy. Współczesne wprowadzenie do buddyzmu

Tłumaczenie: Wojtek Tracewski
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Wie die Digne Sind
poradniki

O Naturze Rzeczy to książka o buddyzmie. Lama Ole Nydahl w charakterystyczny dla siebie, bezpośredni i przejrzysty sposób wyjaśnia w niej podstawy buddyjskiej filozofii oraz funkcjonowanie metod prowadzących do oświecenia - pełnego ludzkiego rozwoju. Autor jest Duńczykiem, był bliskim uczniem XVI Karmapy, głowy szkoły Karma Kagyu buddyzmu tybetańskiego, założył do tej pory 560 ośrodków medytacyjnych tej tradycji na całym świecie.

źródło opisu: okładka

Grzegorz | 2017-06-29
Przeczytana: grudzień 2015

Prosty, łatwy i bezpośredni pogląd na to wszystko co nas otacza. Można się doszukiwać niespójności albo innych niedociągnięć, ale po co. Ogólnie to warto zapamiętać: Wszystko jest takie jakie jest, i po co to komplikować sobie życie. Czasami po prostu trzeba przeczytać o tym książkę, żeby uświadomić sobie, że tak jest.

Kajetanka | 2014-01-03

Książka w sam raz dla tych, którzy spotkali się już raz z budyzmem jak i dla tych dla, których będzie to pierwsza lektura tego typu.
Autor opowiada nam o buddyzmie na czym polega, jakie są jegie ideologie i założenie oraz praktyki religijne np. medytacje, mantry.
Wspaniała książka, którą powinien przeczytać każdy kto fascunuje się religiamy wschodu a zwłaszcza buddyzmem.

| 2012-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2012

Dla osoby, która dopiero wchodzi w temat jest ok, aczkolwiek zawiera zbyt duzo pojęć obcych osobom nie znającym"sprawy". Rozjasniła mi kilka rzeczy, lecz nie odpowiedziała na wszystkie pytania

waldek | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Błędem jest kupowanie tej książki jako pierwsze wprowadzenie do buddyzmu.
Nie chodzi mi tylko o pojęcia z którymi można sobie jednak poradzić, ale bardzo długie zdania które mówią w początkowej fazie niby o czymś głębokim wprowadzając ciekawość po czym w gmatwaninie splątanych nie zrozumiale zdań czytelnik gubi się i nie wie o czym czyta.
Może przełożenie przez W.Tracewskiego który za dużo chciał dać coś od siebie a może sam autor nie powinien przedstawiać tej książki jako "wprowadzenie do buddyzmu".
Jestem "wściekły" bo naprawdę chciałem pójść tą drogą. Czuję jednak niesmak, rozgoryczenie i pustkę.

jprze | 2016-02-18

Świetna książka wprowadzająca do buddyzmu..a zresztą nie tylko. Każdy kto kierować świadomie swoim losem znajdzie w niej ciekawe i świeże spojrzenie na otaczający nas świat zewnętrzny i wewnętrzny.

habanerdo | 2015-09-10

Książka stricte dla osób zainteresowanych buddyzmem diamentowej drogi.

Katarzyna | 2012-05-17
Przeczytana: 17 maja 2012

Wspaniała książka dla wszystkich zaczynających podróż z buddyzmem.

Mateusz | 2011-11-22
Na półkach: Przeczytane, Buddyzm, Posiadam

W mojej opinii książka napisana zbyt lekko i zbyt powierzchownie traktuje temat upraszczając wiele zagadnień to łatwostrawnej formy, jeśli ktoś chce zaznajomić się z buddyzmem od zera to istnieją wg mnie inne, dużo lepsze pozycje. Natomiast osoby dla których to nie będzie pierwsza książka o buddyzmie też nie mają raczej czego w niej szukać poza lekkim poirytowaniem.

Magia | 2012-01-27

Z jednej strony inspirująca i interesująca, ale z drugiej strony budzi wiele wątpliwości

Ambrozja | 2018-06-07