O naturze rzeczy

Tłumaczenie: Wojtek Tracewski
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Wie die Digne Sind
poradniki

O Naturze Rzeczy to książka o buddyzmie. Lama Ole Nydahl w charakterystyczny dla siebie, bezpośredni i przejrzysty sposób wyjaśnia w niej podstawy buddyjskiej filozofii oraz funkcjonowanie metod prowadzących do oświecenia - pełnego ludzkiego rozwoju. Autor jest Duńczykiem, był bliskim uczniem XVI Karmapy, głowy szkoły Karma Kagyu buddyzmu tybetańskiego, założył do tej pory 560 ośrodków medytacyjnych tej tradycji na całym świecie.

Kajetanka | 2014-01-03

Książka w sam raz dla tych, którzy spotkali się już raz z budyzmem jak i dla tych dla, których będzie to pierwsza lektura tego typu.
Autor opowiada nam o buddyzmie na czym polega, jakie są jegie ideologie i założenie oraz praktyki religijne np. medytacje, mantry.
Wspaniała książka, którą powinien przeczytać każdy kto fascunuje się religiamy wschodu a zwłaszcza buddyzmem.

| 2012-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2012

Dla osoby, która dopiero wchodzi w temat jest ok, aczkolwiek zawiera zbyt duzo pojęć obcych osobom nie znającym"sprawy". Rozjasniła mi kilka rzeczy, lecz nie odpowiedziała na wszystkie pytania

waldek | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Błędem jest kupowanie tej książki jako pierwsze wprowadzenie do buddyzmu.
Nie chodzi mi tylko o pojęcia z którymi można sobie jednak poradzić, ale bardzo długie zdania które mówią w początkowej fazie niby o czymś głębokim wprowadzając ciekawość po czym w gmatwaninie splątanych nie zrozumiale zdań czytelnik gubi się i nie wie o czym czyta.
Może przełożenie przez W.Tracewskiego który za dużo chciał dać coś od siebie a może sam autor nie powinien przedstawiać tej książki jako "wprowadzenie do buddyzmu".
Jestem "wściekły" bo naprawdę chciałem pójść tą drogą. Czuję jednak niesmak, rozgoryczenie i pustkę.

jprze | 2016-02-18
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Świetna książka wprowadzająca do buddyzmu..a zresztą nie tylko. Każdy kto kierować świadomie swoim losem znajdzie w niej ciekawe i świeże spojrzenie na otaczający nas świat zewnętrzny i wewnętrzny.

habanerdo | 2015-09-10

Książka stricte dla osób zainteresowanych buddyzmem diamentowej drogi.

Katarzyna | 2012-05-17
Przeczytana: 17 maja 2012

Wspaniała książka dla wszystkich zaczynających podróż z buddyzmem.

Mateusz | 2011-11-22
Na półkach: Przeczytane, Buddyzm, Posiadam

W mojej opinii książka napisana zbyt lekko i zbyt powierzchownie traktuje temat upraszczając wiele zagadnień to łatwostrawnej formy, jeśli ktoś chce zaznajomić się z buddyzmem od zera to istnieją wg mnie inne, dużo lepsze pozycje. Natomiast osoby dla których to nie będzie pierwsza książka o buddyzmie też nie mają raczej czego w niej szukać poza lekkim poirytowaniem.

Magia | 2012-01-27

Z jednej strony inspirująca i interesująca, ale z drugiej strony budzi wiele wątpliwości

Marta | 2016-10-26
Włóćzykij | 2016-09-04