Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Mistyfikacja

Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski
Wydawnictwo: Albatros
Play Dead
DAngel

Laura Ayars i David Baskin wydają się być stworzeni dla siebie. Była modelka, obecnie właścicielka domu mody Svengali, i gracz Boston Celtics, gwiazda ligi NBA. Piękni, młodzi, bogaci i zakochani. Tragiczny wypadek przerywa ich miesiąc miodowy w Australii. Okoliczności śmierci są niejasne, ale wszystko wskazuje na to, iż David utonął podczas kąpieli w oceanie. Zrozpaczona dziewczyna nie potrafi pogodzić się z zagadkowym zaginięciem ukochanego. Nieświadoma grożącego jej niebezpieczeństwa, poddaje w wątpliwość oficjalną wersję zdarzeń. Czy rzeczywiście chodzi o wypadek, czy o samobójstwo, czy nawet o morderstwo? A może David żyje, a jego śmierć upozorowano? Kolejno giną osoby, które mogły znać odpowiedź. Komuś wyraźnie zależy na tym, by prawda nie wyszła na jaw.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,364,2387,mistyfikacja.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,364,2387,mistyfikacja.html

Beata | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016

Bardzo dobra powieść sensacyjna, wprawdzie intryga nieco przewidywalna, ale nie psuje to przyjemności czytania. Jak na pierwszą książkę w swojej karierze, uważam, że Coben spisał się nieźle. Powieść wciągająca od pierwszej strony.

mclena | 2018-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2018

"Mistyfikacja" była ostatnią z książek Cobena, która została mi do przeczytania, i nawet nie miałam świadomości, że ta powieść była debiutancką książką Harlana, jednak słowo od autora na początku było wystarczającym ostrzeżeniem, by nie oczekiwać zbyt wiele po tym egzemplarzu. Bo mimo mojej ogromnej sympatii do autora z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że gdyby "Mistyfikacja" była pierwszą jego powieścią jaką miałabym w rękach, to z pewnością po kolejne bym nie sięgnęła. Znając jednak jego styl czytałam tę książkę z ogromną nostalgią i swojego rodzaju podziwem, bo widać bardzo wyraźnie jak już wtedy jego umysł pracował, jak zawiłe potrafi tworzyć historie, jak bardzo rozwinął się w swojej twórczości i jak ostatecznie ukształtował się jego niepowtarzalny styl. "Mistyfikacja" w porównaniu z innymi książkami Cobena jest niedopracowana, przewidywalna i zawiera zbyt wiele niepotrzebnych monologów, ale jednocześnie można dostrzec jak wielki potencjał już wtedy miała w sobie. Harlan...

Roland | 2016-06-26
Przeczytana: 24 czerwca 2016

Prawda zawsze wyjdzie na jaw

Różne są początki w świecie literackim. W przypadku niektórych autorów można mówić o „objawieniu” już od pierwszego dzieła, inni stopniowo pną się w górę literackich wyżyn, jeszcze inni piszą tylko jedno dzieło swego życia, pozostaje grupa tych, którzy nie wychodzą z poziomu przeciętności. Jakim jest autorem Harlan Coben? Odpowiedź dla użytkowników tego serwisu jest raczej oczywista. Jak wcześniej wspomniałem pisarze podążają różną drogą w swych literackich zmaganiach. W przypadku Harlan Cobena talent stopniowo się rozwijał, by móc osiągnąć współczesny poziom. Raczej mało odkrywczym stwierdzeniem będzie, że pierwsza powieść autora nie należy do jego wybitnych dzieł. Jak sam wspomina jest to powieść z jego młodzieńczych lat, pełna wad i błędów, ale również energii i zapału. Sam z resztą w przedmowie nie poleca jej jako początku podróży czytelniczej z jego twórczością. Zastanówmy się drodzy współczytelnicy, czy aby poznać choć w pewnym stopniu...

Paco | 2015-03-11
Na półkach: Przeczytane, COBEN
Przeczytana: 2015 rok

Całkiem niezła ta mistyfikacja.Zastanawiam się czy pisarz pokroju autora,w swoim prywatnym życiu zbyt często nie styka się z podobnymi sytuacjami.Bo żeby tak zagmatwana historia mogła być li tylko fikcją literacką? Brawa za pomysł i wykonanie panie Coben:)

ZARAZA | 2013-05-25
Przeczytana: maj 2013

”No tak.. jeśli to pierwsza moja książka, którą trzymasz w ręku, odłóż ją. Zwróć. Weź inną. Nie ma sprawy, ja poczekam.”- o to słowa Harlena Cobena, które przeczytacie na początku, jeśli sięgniecie po tą powieść. To bardzo dobra rada. "Mistyfikacja" na początku była ciekawa, ale szybciutko domyśliłam się wszystkiego, więc nagle ulotniło się całe napięcie i zaciekawienie. Czytając "Mistyfikację" widać, że autor dopiero szlifował własny styl, więc myślę, że tą historie mogę mu wybaczyć. Czytelnikom obeznanym z Cobenem nie odradzam, ale zaczynającym swoją przygodę czy to z autorem, czy z gatunkiem stanowczo nie polecam. Okropnie przewidywalna, ale i tak ją lubię i mimo tego, że uważam ją za najgorszą książkę Cobena nie uważam poświęconego jej czasu za stracony.

Radek | 2017-09-23

Debiutując Mistyfikacją Harlan miał wtedy 28 lat. Jest to nie tylko jego debiutancka powieść ale także jak do tej pory najdłuższa, którą w swoim dotychczasowym dorobku napisał. Co do jego debiutu jako pisarza powieści kryminalnych był to debiut moim zdaniem wprost bombowy. Książką tą Harlan ujawnił to z czego jest znany do dziś w swoich powieściach. Pomimo tego, że wiadome jest jaki jest schemat wszystkich jego książek to robi to po prostu genialnie i zawsze czymś zaskoczy i zaszokuje do ostatniej strony.Tak było do tej pory w pozostałych jego książką. które do tej pory przeczytałem, i tak było również w przypadku Mistyfikacji. A teraz obecnie Harlan to absolutny król literatury kryminalnej i megagwiazda gatunku.
A co do mojej ogólnej oceny Mistyfikacji to moje podsumowanie brzmi...GENIUSZ pisany dużą literą.

Madi | 2016-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Widząc tu dużo negatywnych opinii podeszłam do książki trochę z obawą ,że i mnie nie przypadnie do gustu ,ale już po paru stronach moje obawy zostały rozwiane,bo powieść mnie wciągnęła.
Choć cała mistyfikacja nie wyszła Cobenowi,bo od razu można się jej domyśleć ,to jednak nie przeszkadzało to w dalszym czytaniu,bo jeszcze były do odgadnięcia inne zawiłe tajemnice rodzinne sprzed lat,które to rzutowały na całą mistyfikację i w małych kawałkach wypływały na światło dzienne- po prostu rodzinka z piekła rodu.
Moim zdaniem fabuła ciekawa,zwroty akcji są ,trzyma w niewidomej do końca,napięcie narasta coż chcieć więcej?

fik | 2017-10-31
Przeczytana: 30 października 2017

No panie Coben i tym razem stanął pan na wysokości zadania, chociaż z początku było bardzo ciężko i byłem przeświadczony że czytam telenowelę brazylijską, pełno niedomówień i romansów. Tym też razem już gdzieś od połowy książki można się domyślić o co biega ale kto morduje jak zwykle u tego autora nie wiadomo do końca. Dobra akcja , nieźle skonstruowana intryga to na pewno zalety ale są też minusy o czym pisałem.Nie jest to typowy kryminał tego autora ale i tak się czyta nieźle, czy zostanie w pamięci to okaże czas.

Justyna | 2013-02-10

Super książka zresztą jak wszystkie książki Cobena. Ta książka jednak zajmuje w moim sercu szczególne miejsce. Trudno mi jest stwierdzić jednoznacznie za co tak lubię tę książkę, przecież wszystkie książki Cobena są dobre i bardzo je lubię, a jednak tę książkę jednoznacznie mogę uznać za moją ulubioną tego autora

Anya | 2015-11-03
Przeczytana: listopad 2015

„No tak… jeśli to pierwsza moja książka, którą trzymasz w ręku, odłóż ją. Zwróć. Weź inną. Nie ma sprawy, ja poczekam”. Nie zastosowałam się do rady autora - przeczytałam nie sugerując się opinią, iż jest to ponoć najsłabsza jego książka.Historia Davida i Laury- niezbyt realistyczna, trącająca telenowelą, a jednak wciągnęła mnie od pierwszego rozdziału.
Ona piękna i bogata, on gwiazdor NBA i mocno naciągana dość przewidywalna intryga , mimo wszystko kupiłam to:) Napisana prostymi przystępnym językiem, czyta się naprawdę przyjemnie. Wiem jedno, to na pewno nie jest koniec przygody z książkami pana Cobena.