Być mężem i ojcem

PaVliK

Co to znaczy: być dobrym ojcem? Jak zbudować ojcowski autorytet? Kto ma dzisiaj władzę w rodzinie? Do niedawna mężczyźni żyli w poczuciu, że ich rola polega głównie na zapewnieniu rodzinie środków do życia. Dzisiejsi ojcowie stopniowo przejmują odpowiedzialność za dzieci, jednak nie zawsze wiedzą, jak zbudować z nimi silną więź i zdobyć naturalny ojcowski autorytet. Jesper Juul rozważa...

Co to znaczy: być dobrym ojcem?
Jak zbudować ojcowski autorytet?
Kto ma dzisiaj władzę w rodzinie?

Jesper Juul rozważa najważniejsze dylematy współczesnego męża i ojca. Radzi, jak odnaleźć swoją pozycję w rodzinie i odkryć radość bycia z bliskimi.

źródło opisu: http://wydawnictwomind.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwomind.pl/images/BYC_OJCEM_duza.jpg

kultur-alnie | 2016-02-19
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 19 lutego 2016

Dla kogoś, kto nie czytał książek Juula, ta pozycja będzie ciekawa. Dla czytelnika, który z tytułami duńskiego terapeuty spotkał się wcześniej, nie wniesie nic nowego. Warto przeczytać, bo Juul, jak zawsze, mądrze prawi.

Kinga | 2017-03-20
Przeczytana: 20 marca 2017

Bardzo ciekawy poradnik Jespera Juula, jest idealną okazją na upominek dla drugiej połówki jeśli lubi czytać, czeka na swoje pierwsze dziecko, ma problem z wyrażaniem swoich emocji.

By związek działał na pełnych obrotach ani kobieta, ani mężczyzna nie powinni ukrywać swoich myśli. My kobiety oczekujemy, że mężczyźni "domyślą się" o co nam chodzi.
Prawda jest taka, że lepiej wykładać kawę na ławę, mówić wprost, ale uwaga nie z pretensjami TY[...].

Nawet Juul i każdy inny psycholog czy dotyczy to pedagogiki, socjologii, psychologii powie, że to podstawowy krok do kłótni.

Przeczytałam z czystej ciekawości poradnik, czyta go teraz mąż i bardzo jestem ciekawa jego opinii, przemyśleń, być może pozwoli nam również otworzyć się na rozmowę dotycząca kwestii wychowania dziecka; czego chcemy, czego nie chcemy, jakich błędów rodzicielskich naszych rodziców chcemy uniknąć, mimo, że całym sercem dziękujemy im za to jak nas wychowali i ukształtowali.

Dla zabicia nudy pozycja ciekawa,...

agasala | 2017-04-17
Przeczytana: kwiecień 2017

Niby tylko dla mężczyzn, ale...ciekawość zwyciężyła.
Pozycja nie tylko wartościowa, ale wręcz odkrywcza. Nie tylko dla kogoś, kto potrzebuje emocjonalnej instrukcji obsługi ciężarnej i niemowlaka; także dla kogoś, to zdawałoby się, zjadł zęby na pracy z dziećmi. Każdy znajdzie tu coś ważnego dla siebie. Dla mnie odkryciem było "ciepło pochodzące z tarcia" - dzięki temu określeniu inaczej patrzę na wariujących 8- i 9- latków.

Apolinary | 2014-11-08
Przeczytana: 2012 rok

Tezy i myśli Juula są znakomite, jednak ta książka nosi znamiona kompilacji, przedruków i zlepionych do kupy fragmentów - w kontekście innych książek nie wnosi niczego. Warto kupić, jeśli innych książek Juula się nie czytało i nie planuje się czytać w najbliższej przyszłości.

kmg | 2018-01-10
Przeczytana: styczeń 2018

To pierwsza pozycja Jespera Juula, którą przeczytałam. Lubię czytać poradniki i książki, które podpowiadają jak żyć, ale tylko dobre i wartościowe. Zatem zanim po jakąś sięgnę, czytam recenzje w Internecie i w prasie naukowej. Być mężem i ojcem ma w większości przypadków świetnie opinie, ale jak dla mnie jest mocno rozczarowująca. Więcej wartościowych informacji dowiedziałam się czytając kilka wywiadów z autorem. Być mężem i ojcem to zbiór luźno powiązanych ze sobą tekstów, niejednokrotnie przedstawiających role matki i ojca dość stereotypowo - kobiety chcą zagarnąć dziecko dla siebie, a mężczyźni to agresywni wojownicy. Czytając taką pozycję zawsze na końcu zastanawiam się jaki jest morał całej tej historii, co wywołało u mnie efekt WOW!, co mnie zaskoczyło, a co było oczywiste. Niestety tutaj wszystko było oczywiste i trochę nużące.

ED_mund | 2017-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2017

Ciekawa książka skierowana do mężczyzn, ale powinny przeczytać ją i żony, narzeczone. Ciekawie wyjaśnia problem niezadowolonej partnerki. Autor stawia na autentyczność mężczyzny i podaje przykłady, że jest to niezbędne w związku.
Niestety książka jest naznaczona humanistycznym podejściem do życia, w związku z czym dowiesz się, że moralność ludzi w ciągu ostatnich 50 latach zmieniła się, dotychczasowa rola mężczyzny była prawie marginalna i ograniczała się do zapewnienia środków utrzymania, a mężczyźni nie angażowali się emocjonalnie w życiu rodziny, i wiele innych farmazonów. Po przesianiu tego podejścia przez filtr krytyki pozycja jest ciekawa i warta polecenia.

nonienotak | 2017-07-02

Fragment gościnnej recenzji: Dzięki tej książce czuję, że – jako przyszły tata – zdobyłem rzetelny punkt odniesienia. Dzięki niemu nie będę musiał wynajdywać koła na nowo, kiedy pomiędzy mnie i Panią na Blogu wejdzie trzeci, zupełnie nowy człowiek. Pełny tekst: https://nonienotak.wordpress.com/2017/07/02/pierwszy-recenzent-goscinnie-mezczyzno-nie-poswiecaj-sie/

hakuna | 2015-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2015, Ebook

Książka sprawia wrażenie zbioru felietonów które jednak nie stanowią jednej spójnej całości i nie pogłębiają żadnego z poruszanych tematów. Z rzadka inspirujące.

Petra | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Bardzo mało jest fajnych, mądrych i prostych poradników dla mężczyzn. Ten spełnia wszystkie trzy kryteria i na pewno będę go polecać różnym mężom i ojcom.

kamson89 | 2018-01-19
Na półkach: 2017, Przeczytane

Kolejna pozycja, dla przyszłego taty, którą przeczytałem po "Tato to ja", ale zdecydowanie wyższych lotów. Jesper Juul faktycznie wydaje się być specjalistą, który nie próbuje być zabawy jak Wojewódzki, nie stara się straszyć, że całe Twoje życie zmieni się o 180 stopni, tylko rzeczowo, świetnie językowo i od strony psychologicznej podpowiada, radzi i tłumaczy dlaczego coś dzieje się tak, a nie inaczej. Ta lektura, to nie poradnik, to raczej coś na kształt wizyty u psychologa, terapii, a wśród marnych poradników trzeba przyznać, że ta pozycja się wyróżnia. Szkoda tylko, że Jesper nie poruszył jednej, ale za to bardzo ważnej kwestii związanej z tym co mężczyzna przeżywa podczas ciąży, mam na myśli katusze spowodowane humorami, nerwami i całą resztą tego co dzieje się w tym czasie z naszą ukochaną. Ja na miesiąc przed porodem dałbym każdemu facetowi medal za to, że przetrwał te 9 miesięcy w jednym kawałku. Poza pominięciem tego faktu, bardzo rzeczowa pozycja.