Tonatio

To pisany w marynistycznym stylu epoki, dziennik wypraw i odkryć jakich dokonano na przełomie lat 1492\93 i dalej po założeniu Isabeli. Szczątkowo zachowane dokumenty Kolumba są tutaj uzupełnione relacjami innych członków jego wypraw. Dla miłośników takiego materiału historycznego jest to pozycja bezcenna i obowiązkowa. Przekład, przypisy i przedmowa - Anna Ludwika Czerny

Piekar | 2016-10-22

Prawdopodobnie(?) jest to typowy dziennik kapitański. W zdecydowanej większości suche, obserwacyjne fakty, krótkie opisy mijanych wysp i lagun pod kątem ich późniejszego wykorzystania i eksploracji, przez ludzi płynących śladem Kolumba. Dla mnie nudna lektura, ale dla ówczesnych marynarzy jak i współczesnych historyków i pasjonatów bezcenna skarbnica wiedzy.

Tonatio | 2012-11-19

Osobiście nie mogłem się oderwać od tego tekstu, ponieważ czytając uczestniczyłem w jednym z najważniejszych wydarzeń w historii. Dzień po dniu, na pokładzie z przerażonymi marynarzami, płynącymi w nieznane. Ostrzegam jednak - osoby , które nie lubią dzienników, raportów i listów nie znajdą tej pozycji atrakcyjną.

Aleksandra Rusinek | 2017-12-09
Aleksandra | 2017-11-08