Dzieje Zakonu Krzyżackiego w Prusach

83-215-7220-0
historia

źródło okładki: http://www.templiers.org

sloniatko | 2017-06-01

Pierwsza tego typu monografia w Polsce podsumowująca w sposób całościowy, co wymusiło dużą syntetykę, dzieje Zakonu Niemieckiego w Prusach. W dzień dzisiejszy część informacji jest już zdezaktualizowana. Dla poszukujących podobnego ale aktualniejszego wydawnictwa polecam "Państwo Zakonu Krzyżackiego w Prusach. Władza i społeczeństwo" (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/128277/panstwo-zakonu-krzyzackiego-w-prusach-wladza-i-spolecznstwo)

ZłożonaStrona | 2016-01-27

Polecam

Krzysiek | 2015-05-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia

Niełatwe. Ceglaste.
Ale! Precyzyjne i szczegółowe do bólu opracowanie historii państwa krzyżackiego w Prusach, z uwzględnieniem większości istotnych aspektów.
Kopalnia wiedzy o temacie!

Koronczarka | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

Książka zostawia duży niedosyt. Podane suche fakty, daty, brak mi detalu - informacji obyczajowych, dotyczących militariów, medycyny (przecież to Zakon szpitalników i twórców pierwszych szpitali). Typowy bryk historyczny, które to dziełka obwiniam o to, że tak wielu ludzi podchodzi do historii jak do jeża. Ale dla zainteresowanych tematyką polecam. Księga obszerna z dużą faktografią.

Marcon | 2012-12-19
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 18 grudnia 2012

Obszerna książka zawierająca masę informacji dotyczących historii Prus i Zakonu Krzyżackiego. Napisana językiem nie do końca łatwym w odbiorze, widać ze jest to książka bynajmniej nie popularnonaukowa. Boli także stosunkowo mało w stosunku do innych dziedzin informacji z zakresu militariów. Jeżeli ktoś interesuje się zakonem lub historią Prus to warto sięgnąć, choć na pewno można znaleźć pozycje łatwiejsze w odbiorze.