Tylko dla rodziców

Wydawnictwo: Esprit
poradniki

Tam, gdzie jest zagubiony i zdezorientowany rodzic, jest też dziecko, które pragnie być zrozumiane. Który rodzic nie patrzył od czasu do czasu na ukochane, lecz często nieprzewidywalne potomstwo: Co on sobie myślia, Dlaczego moja ukochana córeczka tak się zachowujea. W tej szczególnej książce Shaunti Feldhan zabiera nas na wycieczkę w głąb głowy i duszy nastolatków i młodszych dzieci, używając tego samego innowacyjnego podejścia, które uczyniło bestsellerami jej poprzednie książki znane czytelnikom KDC: Tylko dla kobiet i Tylko dla mężczyzn. Książka oparta została na wynikach wykonanego specjalnie na jej potrzeby szerokiego badania ankietowego, i na niezliczonej liczbie osobistych rozmów autorki z nastolatkami. Usłyszymy tu z pierwszej ręki o pragnieniach, które powodują, że dzieci podejmują pozornie nielogiczne decyzje, poznamy prawdę o przyczynach prowadzących nas do desperacji problemów z tzw akolczastą postawąa i trudności wychowawczych, dowiemy się w końcu, co powiedziałyby nam dzieci, gdyby mogły nam zaufać, że naprawdę je wysłuchamy. Doskonała lektura dla rodziców i wychowawców.

lion | 2012-02-17
Przeczytana: 2009 rok