Gaz na ulicach : KPN w Krakowie : stan wojenny 1981-1982. [T.] 2

Wydawnictwo: Dar-Point Leszek Jaranowski
historyczna
adamats

KPN w Krakowie. Stan wojenny 1981-1982. Strajki, konspiracja niepodległościowa, krwawo tłumione demonstracje. Historie młodych ludzi - zapomnianych dziś bohaterów walki z wojskową juntą. Fascynująca opowieść o stanie wojennym. Bez retuszu. Bez upiększeń. Prawda o tamtych czasach. Książka pokazuje nie tylko działalność Konfederacji Polski Niepodległej, ale też osób i środowisk dziś zupełnie zapomnianych, które w stanie wojennym w Krakowie odgrywały znaczącą rolę.

Decyzją Czytelników „Gaz na ulicach” Książką Historyczną Roku 2012 w kategorii popularnonaukowej

źródło opisu: Od Wydawcy

tadix | 2013-08-30