Płaskorzeźba

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
poezja
Adrian Tync

Tom Tadeusza Różewicza z 1991 roku jest wzorem wydania poezji. Rękopis i maszynopis autorski łączy się ze słowem drukowanym, grafikami Jerzego Tchórzewskiego, a nawet jednym rysunkiem autora. Na wyklejce odnajdujemy fotografie Autora

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: własne

comboometga | 2016-09-25
Na półkach: Przeczytane, Poezja
Przeczytana: 25 września 2016

Tak właściwie. po "Płaskorzeźbę" sięgnęłam przez przypadek. Szukałam w bibliotece "Poezji" Tadeusza Różewicza, ale nie było, więc zainteresowałam się tą pozycją. Zajrzałam do środka i gdy tylko ujrzałam osobiste zapiski i autentyczne notatki, zaparło mi dech w piersiach.
Cały tomik prezentuje się wspaniale, jest świetnie zrobiony. Jego zawartość jest tym lepsza, że dostarczyła mi tego, czego potrzebowałam i oczekiwałam. Naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję.
Jedynym maleńkim minusem jest duża liczba dat i nazwisk w utworach, co dla ludzi, którzy nie interesują się życiorysem Różewicza, może być niezrozumiałe. W każdym razie, dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy, jeśli chodzi o jego przeszłość i postrzeganie wielu rzeczy.

Hanna Krall na Bruno Schulz Festiwal

Do niedzieli we Wrocławiu potrwa Bruno Schulz Festiwal, wydarzenie dedykowane nie tylko wielbicielom twórczości pisarza, ale literatury w ogóle. W programie  konferencje naukowe, wystawy, koncerty oraz spotkania z autorami – dzisiaj z reporterką, Hanną Krall.