Podwójna śmierć

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
lazarus119

,,Podwójna śmierć" łączy w sobie cechy klasycznej prozy sensacyjnej i fantastycznonaukowej, tworząc w sumie rzadką na naszym rynku powieść sensacyjno-fantastyczną. Potoczysta i dowcipna stylistyka, a także postać głównego bohatera (zarazem pełnego autoironii narratora) przypomina powieść R. Chandlera i A. McLeana.
Rzecz wydana później pod zmienionym tytułem "Ludzie z tamtej strony świata".

źródło okładki: zdjęcie własne AP

Ylfka | 2016-03-29
Przeczytana: 28 marca 2016

Głównym bohaterem książki "Podwójna śmierć" jest prywatny detektyw Owen Yates. Próbuje on zweryfikować swoją odważną teorię na temat kilku ludzi, którzy całkowicie zmienili swój sposób postępowania bez uchwytnej przyczyny. Jego teoria zakłada, że ludzie ci zostali zastąpieni swoimi kopiami, z wyglądu i zachowania identycznymi, ale w duszy zupełnie kimś innym. Czy rzeczywiście ludzie są podmieniani, czy nasz detektyw popadł w alkoholizm i paranoję - można się przekonać podczas lektury.

Eugeniusz Dębski podjął się bardzo ciekawego tematu, który pewnie niejednemu przeszedł przez głowę - naszej obecności w świecie i społeczności. Bo co by było, gdyby zastąpił mnie sobowtór? Czy ktoś by to zauważył? Czemu ktoś, kogo znam jak zły szeląg, robi coś kompletnie nieprzewidywalnego? Może to nie on, a niemal idealna jego kopia, która chce pożyć jego życiem? Czemu moja rodzina jest tak inna ode mnie - może ktoś mnie podmienił w szpitalu? (ostatnie pytanie z lekkim przymrużeniem oka ;)). W...

Palcieryżkażdegodnia | 2016-12-12
Tomasz | 2016-07-16