Zgłosuj na książki roku 2017

Sztuka pozytywnego myślenia

Tłumaczenie: Andrzej Porębski
Wydawnictwo: WAM
Stell dir vor, es geht... : wer positiv denkt, hat mehr vom Leben
83-7318-312-4
Daria

Klaus W. Schneider jako lekarz medycyny i psycholog zarazem ukazuje związki miedzy charakterem myśli, pozytywnych lub negatywnych, a stanem fizycznym i psychologicznym człowieka, a w konsekwencji sprawnością i skutecznością jego działania.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

książek: 2012
skarbka78 | 2015-01-07
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 07 stycznia 2015

"Sztuka pozytywnego myślenia" opiera się na wcześniejszych pracach autora, poświęconych temu tematowi. Przedstawia obiektywne prawidłowości psychiczne i psychosomatyczne, siłę myśli, sposób działania pozytywnych i negatywnych obrazów celowych. Wskazuje także oddziaływanie myśli na nasze zdrowie oraz wzory pozytywnego myślenia, dla optymalnego radzenia sobie z problemami. Przestawiona wiedza poparta jest mnóstwem praktycznych przykładów. Całość napisana bardzo przystępnym językiem. Serdecznie polecam, nie tylko miłośnikom psychologii.

Flighty | 2016-03-03
Przeczytana: 2016 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po przeczytaniu tej książki mam POZYTYWNE wrażenia . ;) Jest w niej wiele rad , które pomagają nam się zmagać z codziennymi trudnościami . A opisany sposób radzenia sobie z problemami wbrew pozorom jest TRUDNY , wymaga ćwiczenia umysłu , nastawienia , zrozumienia mechanizmów rządzącymi nami samymi . Ale wato podjąć tą próbę , aby być szczęśliwym i nie marnować czasu na zbędne ,negatywne myśli.

mały minusik : w pewnym momencie zaczynałam się nudzić .. za dużo przykładów , ale pod koniec znowu odzyskałam energię , ponieważ pojawiły się kolejne ciekawe rady ! :P

Teraz chciałabym przytoczyć kilka cytatów z książki , które (mam nadzieję ) pomogą mi iść przed siebie z podniesioną głową :)

1)"Szczęście nie jest podarunkiem losu bądź przypadkiem , lecz prawidłową konsekwencją właściwego myślenia i postępowania , a więc "zapłatą ". Kto nie wykorzystuje dla siebie tej łatwej do wykrycia prawidłowości , ten rzeczywiście jest "głupcem" . "

"Nawykowo pozytywne...

kassai | 2016-10-09