The Avengers. Encyklopedia postaci

The Avengers. The Ultimate Character Guide
avengers, encyklopedia, leksykon
Koszmar

Wkrocz do świata Avengers
W książce znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć o najpotężniejszych bohaterach świata oraz ich największych wrogach. Dzięki encyklopedii poznasz przeszłość, moce oraz historię walk ponad dwustu herosów i ich przeciwników. Od tej chwili świat superbohaterów z grupy Avengers nie będzie miał dla Ciebie tajemnic.

źródło opisu: http://www.ameet.pl/prod_1776.html

źródło okładki: http://www.ameet.pl/prod_1776.html

Hersus | 2013-12-15

Marvel to najstarszy oraz najbardziej spopularyzowany amerykański producent i wydawca komiksów na świecie założony w 1933 roku na terenie USA w Nowym Jorku. Jednak Marvel to nie tylko komiksy, lecz również filmy, zabawki i nie tylko. Zastanawiacie się pewnie, czemu o tym wspominam, prawda? Dzięki mojemu koledze w moje ręce trafiła naprawdę wyjątkowa książka, która na pewno spodoba się wszystkim wielbicielom Avengers i ogólnie Marvela. „The Avengers: Encyklopedia postaci” Alana Cowsilla to gratka dla każdego wielbiciela superbohaterów. W tym leksykonie odnajdziemy ponad 200 znanych z komiksów bohaterów i ich wrogów. Nie mówię tu jednak o tych najbardziej znanych, bo historię Iron Mana, Kapitana Ameryki, Hulka. Thora czy też X-Menów znamy chociażby z filmów czy też kreskówek. Jest, bowiem wielu, o których nie miałem pojęcia.

Ja z komiksami Marvela nie miałem zbyt dużej styczności, kilku bohaterów znam z filmów czy też kreskówek, których sporo w życiu obejrzałem, kiedy jednak ta...

mrzokonimow | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

Sympatyczne uzupełnienie kolekcji dla sympatyków Marvela, głównie tych młodszych :)

Sylwek | 2015-01-06
Przeczytana: 29 grudnia 2014

Lubię uniwersum Marvela. Cenię sobie wykreowane w nim postaci, stworzone historie i bogactwo świata. Zawsze korzystam z okazji, żeby pogłębić swoją wiedzę na temat komiksowej rzeczywistości, dlatego nie wahałem się długo przed sięgnięciem po “The Avengers. Encyklopedia postaci”.

Książka zawiera opis nieco ponad dwustu bohaterów i łotrów znanych z plansz komiksów, którzy w mniejszym lub większym stopniu są albo byli powiązani ze słynną grupą Mścicieli. Każda z postaci otrzymała po jednej pełnej stronie stworzonej według konkretnego schematu. Na pierwszy plan wysuwa się zawsze wizerunek bohatera, będący sylwetką bądź kadrem wyciętym prosto z kart komiksów, uzupełniony w dwie bądź trzy niewielkie tabliczki, co do zasady opisujące element ubioru i wyposażenia bądź którąś z umiejętności bohatera. Oprócz tego możemy zapoznać się z krótkim tekstem dotyczącym danej osoby i jej losów, a także z niewielką metryczką z danymi i dwoma grafikami z notkami o najważniejszych wydarzeniach z...

Lazares | 2014-09-03

Jedyny minus to to, że brakuje tam kilku postaci, poza tym jest super.

Monika Szczepańska | 2017-06-13
Ewelina | 2016-01-12