Barok

Tłumaczenie: Piotr Taracha
Książka jest przypisana do serii/cyklu "To warto wiedzieć o sztuce". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
Wie erkenne ich? Die Kunst des Barock
83-7391-840-X
sztuka baroku
sztuka
Vesna

Początek epoki baroku łączy się z powstaniem pierwszego rzymsko-barokowego kościoła w typie II Gesù i przebudową Rzymu wedle nowego planu urbanistycznego za pontyfikatu papieża Sykstusa V w latach osiemdziesiątych XVI wieku. Z Rzymu styl barokowy- architektura, rzeźba, malarstwo- rozprzestrzeniał się w wielkim bogactwie form na terenie całej Europy, a wraz z działalnością misyjną jezuitów dotarł nawet do Ameryki Łacińskiej.

źródło opisu: Świat Książki, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie