Jak pomóc dziecku z dysfunkcją narządu ruchu

Wydawnictwo: Impuls
poradniki

Myślą przewodnia książki są słowa dziecka obarczonego schorzeniem narządu ruchu: ?Życie jest moja miłością, mimo że jestem chory, urody tego świata nie zamieniłbym na nic innego? .Książka napisana w oparciu o wyniki badań przeprowadzone przez autorkę wśród dzieci i młodzieży w wieku 7-20 lat. Część teoretyczna książki została poparta spostrzeżeniami autorki, przemyśleniami i długoletnim doświadczeniem. Głównym celem przyświecającym tej książce jest ukazanie całej prawdy o losach dziecka z dysfunkcją narządu ruchu. Ukazuje ona dziecko niepełnosprawne w interakcji ze środowiskiem, w którym żyje i na które składa się najbliższe otoczenie Pozycja skierowana jest do wszystkich, których te losy interesują, jak też do samych dzieci, które dotychczas nie znalazły jeszcze swojego miejsca w życiu.

Paula | 2012-03-29
nocny_marek | 2016-03-04