World od Warcraft: Jaina Proudmoore. Wichry wojny

Seria: World of Warcraft
Wydawnictwo: Fabryka Słów
World of Warcraft 01: Jaina Proudmoore: Tides of War
jarr74

Popioły Kataklizmu zdążyły już osiąść w podzielonych królestwach Azerothu. Gdy zniszczony świat dochodzi do siebie po katastrofie, znana czarodziejka, Lady Jaina Proudmoore nie ustaje w walce o poprawę relacji między Hordą, a Przymierzem. Jednakże napięcia pomiędzy frakcjami rosną i światu grozi otwarta wojna, która zniszczyłaby ledwie odzyskaną odrobinę spokoju. Do ukochanego miasta Jainy,...

Do ukochanego miasta Jainy, Theramore, nadchodzą złowróżbne wieści. Skradziono jeden z najpotężniejszych artefaktów należących do niebieskich smoków, Źrenicę Światła. Jaina wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu, przyłączając się do Aspekta niebieskich smoków, Kalecgosa. W trakcie pogoni pomiędzy dwójką znamienitych bohaterów powstaje zaskakująca więź, jednak kolejna katastrofa czyha na nich tuż za zakrętem.

Garrosh Hellscream gromadzi armie Hordy, by przeprowadzić otwarty atak na Theramore. Pomimo rozłamu, który staje się coraz bardziej widoczny pośród frakcji, której przewodzi, zuchwały wódz wojenny zamierza rozpocząć epokę, w której absolutna władza będzie należała do Hordy. Trawiący go głód podboju sprawia, że ci, którzy mu śmią się mu sprzeciwić, ponoszą okrutne konsekwencje.

Armie Przymierza gromadzą się wokół Theramore, by odeprzeć najazd Hordy, jednak dzielni obrońcy nie są przygotowani na prawdziwy wymiar przebiegłej i zwodniczej strategii Garrosha. Jego atak nieodwracalnie przemieni Jainę, zatapiając zagorzałą głosicielkę pokoju w chaotycznych, niszczycielskich odmętach wojny.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

karol | 2016-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2016

Książka Christie Golden "Wichry wojny"
Bardzo ciekawa i wciągająca fabuła po przeczytaniu mogę powiedzieć że książka jest nie tylko dla fanów warcraft ale dla fanów fantasy.
Akcja książka toczy się po Kataklizmie

Gadyuka | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Akcja "Wichrów Wojny" Christie Golden dzieje się po Kataklizmie. Thrall oddaje władzę nad Hordą Garroshowi Hellscreamowi, który postanawia wywołać wojnę, aby odzyskać cały Kalimdor z rąk Przymierza. Gromadzi armię, składającą się z każdej rasy Hordy oraz wykrada potężny artefakt stadu Niebieskich smoków, aby osiągnąć swój cel. Przymierze, chcąc odeprzeć atak, gromadzi swoje siły w Theramore, mieście, którego władczynią jest lady Jaina Proudmoore, znany mag, która zawsze starała się utrzymać pokój między dwoma frakcjami.
Miałam przyjemność grać w World of Warcraft i gdyby nie to, nigdy nie sięgnęłabym po tę pozycję. Nawet nie wiedziałabym, o co w niej chodzi. Wiedza z gry bardzo się w tym wypadku przydaje, gdyż w książce nie jest wytłumaczone, dla przykładu, kim są taureni, sin'dorei, draenei, jak wyglądają żywiołaki, Kalimdor, zeppeliny goblinów... Świat Warcrafta jest niewątpliwie wciągający. Uwielbiam ten mroczny i pełen niepokoju świat. Jako, iż grałam najdłużej łotrzykiem...

Patrycja | 2016-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2016

Bardzo długie czytadełko. Wiele wątków jest rozwleczonych, wiele dyskusji i przemyśleń bohaterów jest wyjaśniane i wałkowane po tysiąc razy - widać więc że treść celuje w odbiór bardzo młodych czytelników. Mam też wrażenie uczłowieczania wszelkich przedstawianych ras - antropomorfizacja jest tutaj straszna, odbiera innym (niż ludzka) rasom ich odrębność. Na plus zasługuje dodatek w postaci mapy (choć obszar który ta mapa obejmuje jest raczej niewielki), za to całkiem nie rozumiem słownika. Skoro przetłumaczono nazwy miejsc, miejscowości, przydomków bohaterów itd. na język polski to po co angielski słownik na końcu książki? Rozumiałabym to, gdyby nazwy te pozostawiono w angielskiej postaci i dodano słownik z polskim tłumaczeniem. Ale tak? Zabieg całkiem bez sensu. Przy okazji zauważyłam też fakt, że polskie tłumaczenia nie są konsekwentnie powielane w każdej części. Słabo.

Sebastian Pajestka | 2014-09-11

bardzo dobra książka, trzyma w napięciu.

zielonax2 | 2014-08-31

Akcja wartka, niezła gratka dla fana uniwersum Warcraft. Chociaż niektóre smaczki takie jak: Wichrogród, bardzo drażnią. Mimo tego kulejącego tłumaczenia godna polecenia! Myślę, że nawet ludzie, którzy nie mają za dużo wspólnego z WoW'em czy WC3 odnajdą się w tej książce.

oxfordka | 2014-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Miałam przyjemność grać w tą jakże obszerną, pełną magii i czarów grę. Tak na prawdę była to moja pierwsza gra MMORPG i do dziś chętnie do niej wracam na nowo zagłębiając się w świat Hordy i Przymierza.

Niezmiernie się cieszę, że moja przygoda z WoW'em zaczęła się od gry. Pewnie zapytacie czemu? A no dlatego, że książka ta nie ma jakoby wprowadzenia w świat w jakim toczy się akcja. Czytelnik musi wiedzieć kto to tauren, jak dużą rolę odgrywa Orgrimmar, albo co to jest Horda i Przymierze. Nie wyczyta tego z książki, jedynie może się domyślić, wysnuwać pewne związki, jednak w 100% pewny będzie dopiero po zapoznaniu się z grą, wejściu do wnętrza serca WoW'a.
O "Wichrach wojny" nie jestem w stanie powiedzieć ani jednego złego słowa. Książka w pełni mnie zaciekawiła i pokazała coś co dla mnie mogło być niezrozumiałe, a teraz jest tak oczywiste jak to, że po nocy zawsze przychodzi dzień. Poznajemy nieco historię życia dwóch frakcji krótko po "Kataklizmie" jaki spadł na świat....

Gromomir | 2014-08-20

Powieść tą można określić bardzo krótkim, ale wiele mówiącym słowem - propaganda. I jest to cholerna wada.

Twórcy Warcrafta jako pierwsi wzięli się za bary z problemem napisania rasy orków na nowo. Nie jako worki chodzącego "PD" (wielbiciele rpg zrozumieją), ale jako osobną rasę, ze swoją własną kulturą. Zarówno gry strategiczne jak i słynny WoW wziął to sobie do serca, równo rozwijając obie strony konfliktu, ukazując, że zło nie jest cechą rasową i bohaterowie oraz złoczyńcy mogą mieć każdy kolor skóry.

Ta książka zrywa z tym zupełnie. Tu jest jasne - Przymierze jest dobre. Przymierze jest prawe. Przymierze jest moralne, odważne i wspaniałe. A Horda to banda tchórzliwych złodziei, pełna aroganckich orków i pomiatanych przez nich innych ras.
Co więcej, ta propaganda zawiera najbardziej prymitywny zabieg jaki istnieje - moralność Kalego (kiedy Kalemu ukradną krowę - to źle. Kiedy Kali ukradnie krowę - to dobrze).
I tak, kiedy Horda ukradnie jakiś tam wihajster aby użyć go w boju...

Baker | 2014-04-21

Najlepsza jak dotychczas polskojęzyczna książka w uniwersum warcrafta, mimo to wolał bym aby nazwy własne nie były tłumaczone.

Jan Domański | 2014-01-18

Jedna z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałem!
Genialna fabuła i powiązanie z grą! Polecam!!!!!!!!!!!

Sadi | 2013-11-01

Bardzo fajna książka, estetyczna, historia poukładana, ogólnie bardzo miło się czytało :)