978-83-204-3340-1
karola240188

Chemia organiczna to rozległa i stale rozwijająca się dziedzina wiedzy, którą niełatwo ująć w formie zwięzłego, wyczerpującego, a zarazem interesującego i inspirującego wykładu. To się własnie udało Autorkom podręcznika, tak potrzebnego na polskim rynku. Zawarto w nim wszystko, co o chemii organicznej powinien wiedzieć współczesny student, uczeń - przyszły uczestnik Olimpiady Chemicznej, nauczyciel, inżynier, czy naukowiec parający się dyscypliną nauki pokrewną chemii.

W książce omówiono
- budowę cząsteczek i podstawowe pojęcia w chemii organicznej;
- główne grupy związków chemicznych;
- biomolekuły;
- zagadnienie stereochemii;
- związki organiczne stosowane w materiałach codziennego użytku - detergentach, lekach, dodatkach do żywności czy polimerach;
- projektowanie syntezy organicznej jako narzędzia zarówno do tworzenia nowych struktur, jak i odtwarzania już istniejących;
- zastosowanie reakcji enzymatycznych w chemii organicznej.

Wiele miejsca poświęcono mechanizmom reakcji, które są kluczem do zrozumienia zachodzących przemian chemicznych. W trzecim wydaniu podręcznika dodano nowy rozdział pt.: "Zielona chemia" - chemia przyjazna środowisku.
Nomenklatura związków organicznych odpowiada zaleceniom Polskiego Towarzystwa Chemicznego, zgodnym z wymaganiami IUPAC.

źródło opisu: tylna okładka książki

źródło okładki: wnt.pl

Justyna | 2015-01-09
Na półkach: Przeczytane, Studia

Mało przejrzysta, niektóre zagadnienia słabo wytłumaczone. Nie polecam jej do nauki.

zabójczy_kocyk | 2013-05-28
temptershell | 2013-05-21