Pamiętnik modowej blogerki

źródło opisu: www.nowy-swiat.pl/

źródło okładki: www.nowy-swiat.pl/

Agnieszka | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

Gdzieś pod koniec książki autorka przyznaje, że jedną z rzeczy które tak naprawdę potrafi jest pisanie. Serio? Książka zupełnie bez pomysłu, urwane zakończenie, wciąż tylko teksty o tym, jak to stała się ofiarą mody. A z pamiętnika nie wyłania się sylwetka ofiary tylko zwyczajna niezbyt mądra (by nie powiedzieć pusta) dziewczyna o wybujałym ego, dla której największą tragedią była (uwaga, spoiler!) nowa niezbyt twarzowa fryzura, na którą sama się zgodziła a która jej nie pasowała do posiadanych ubrań. Żenada.

Paulina Kwiatkowska | 2012-12-08

,,Pamiętnik Modowej Blogerki” to oparta na faktach historia dziewczyny, która od kilku lat prowadzi swojego bloga o modzie, pracuje w agencji modowej, studiuje projektowanie ubioru i całe jej życie kręci się wokół świata fashion. Świat mody za swą barwną dekoracją kryje też niestety wiele smutnych historii, a bohaterka pamiętnika stała się prawdziwą “fashion victim” w dosłownym tego słowa znaczeniu."

,,Pamiętnik modowej blogerki" to debiut Joanny Szczepaniak. Moim zdaniem, niezbyt udany.

Bohaterką staje się dziewczyna, która inetesowała się modą. Na początku nie wiedziała wszystkich szczegółów, jednak z czasem zdążyła się wdrożyć. Gdy rozpoczęła poszukiwania pracy postanowiła złożyć swoje CV także do agencji modowej. Nie liczyła, że ktoś odpowie. Jak że jednak się myliła ! Po kilku tygodniach otrzymała telefon z prośbą o przybycie na rozmowę kwalifikacyjną. Nic nie toczyło się po jej myśli, były utrudnienia w ruchu i stała w korku. Dodatkowo nie mogła zadzwonić do agencji,...

Paulina Cieślak | 2014-03-12
Przeczytana: 23 lutego 2014

Książkę czyta się lekko i szybko. Dopatrzyłam się kilku błędów co zapewne związane jest z małym nakładem pieniężnym. Uważam że wszystkie pseudo szafiarki powinny przeczytać tą książkę, może zrozumieją że bycie fashion wcale nie jest fajne, jeśli nie robi się tego z głową. Czytając książkę aż ciężko uwierzyć jak moda może zrujnować człowieka.

emciaaxx | 2012-11-16
Przeczytana: 15 listopada 2012

Książka opowiada o dziewczynie (której imienia nawiasem mówiąc nie znamy), która interesuje się trendami i pracuje w agencji mody - postanawia ona zabawić się w szafiarkę (autorkę modowego bloga). Z czasem uzmysłowi sobie, że jednak błędem jest nie widzieć świata poza blogiem i modą samą w sobie. Ale wtedy może już być o wiele za późno...

Po przeczytaniu "Pamiętnika modowej blogerki", moim pierwszy skojarzeniem były - ni mniej ni więcej - narkotyki. Dziewczyna i większość jej niemyślących "przyjaciółek" wpada w obsesję, wydaje wszystkie pieniądze na ubrania, które i tak zakładała góra dwa razy - a połowę z nich tylko po to, żeby mieć co pokazać na blogu!
Dziewczyna sama opisuje swoją historię, patrząc na nią z przyszłości - już kilka dobrych lat po założeniu owego nieszczęsnego bloga. Wie już, jak się skończy - co jakiś czas dodaje nawet: "gdybym wiedziała, nigdy bym tego nie zrobiła!", czy "tak chętnie cofnęłabym czas" - ale tak naprawdę, kto by czasem nie chciał?...
Ostatnie...

Magda | 2013-05-25
Przeczytana: 24 maja 2013

Książka, jak można wywnioskować z tytułu, opowiada o życiu dziewczyny, która założyła bloga o modzie. Tytuł jest jednocześnie adekwatny i nie adekwatny do książki. Dla mnie napisanie w tytule słowa 'pamiętnik' od razu kojarzy się refleksją co dwie linijki albo pisaniu o czymś w kółko tym samym (czyt. 'lanie wody'). Na szczęście ta książka jest dokładnym przeciwieństwem mojego uprzedzenia. Napisana jest ona bowiem zwięźle, ale nie brak jej jakże lekkiego tonu kompozycji połączonego z refleksją, ale nie taką nudną, niezrozumiałą, tylko polega ona bardziej na opisywaniu spostrzeżeń teraźniejszej osoby w jej zachowaniu/czynach z przeszłości i pojawia się wręcz sporadycznie. Pochłonęłam tą książkę w jeden wieczór, bo pomimo iż opisuje przygodę bohaterki z modą, co może niektórym się wydawać nudne, nie bombarduje nas słownictwem i osobistościami ze świata mody przez co moglibyśmy tej książki w jakimkolwiek jej aspekcie nie zrozumieć. Uważam, iż nie można za bardzo, dobrze jej opisać, by...

Dominika | 2014-11-03

Książka, mimo iż krótka, bardzo dobitnie ukazuje ciemne strony świata mody i blogosfery, warto przeczytać - szczególnie polecam tym osobom, które interesują się tym tematem :)

iamemilia | 2013-02-18
Przeczytana: 2012 rok

Również jestem taka blogerką , myśle że to fajna książka dla tych którzy chcą założyć takiego bloga

kor_nelka | 2017-08-02
Jagoda Byra | 2016-10-30