Franklin i gwiezdna podróż

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Cykl: Poznaj Franklina i jego przyjaciół (tom 2) | Seria: Franklin i przyjaciele
Wydawnictwo: Debit
żółwik, dla dzieci
Dorota Partyka

Rodzice Franklina spędzają wieczór poza domem, a żółwik i żółwinka zostają pod opieką niesamowitej cioteczki Emi. Dzieciaki wiedzą, że z ciocią nuda im nie grozi, jednak tym razem szykuje się naprawdę odlotowa zabawa.

źródło opisu: strona wydawnictwa

źródło okładki: strona wydawnictwa

Ida | 2016-08-18
Na półkach: Dla dzieci i nie tylko
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Franklin i jego młodsza siostra zostają pod opieką pomysłowej cioci Emi, która potrafi wymyślać świetne zabawy. Opowiedziana historia to przykład na wykorzystanie zwyczajnych przedmiotów do zorganizowania doskonałej zabawy. Przy okazji jest trochę nauki, poznajemy gwiazdy, planety. Jest fajnie i dzieci naprawdę dobrze się bawią.
Co do książeczki mam dwa minusy. Pierwszy za ilustracje, które niestety są w tym wydaniu komputerowe. Dzieci w większości wolą jednak te tradycyjne, rysowane, chociaż prawdopodobnie do pewnego wieku - bo potem wchodzą w komputerowy, wirtualny świat i wszystko im jedno ;) Warto jednak walczyć o milsze dla oka obrazki.
Drugi minus jest za ubranie sympatycznej cioci Emi czarnego beretu z antenką! Ja rozumiem nawiązanie do malarzy francuskich, ale ciocia jako artystka, pięknie prezentowałaby się na przykład w romantycznym kapeluszu. No cóż, pewnie "ubrał" jej to jakiś mężczyzna-grafik/informatyk, tworzący te ilustracje ;). Szkoda.
Ogólnie książka - za treść -...

Amarisa | 2013-03-08
Na półkach: Recenzje 2013
Przeczytana: 07 marca 2013

Franklin i jego młodsza siostra żółwinka mieli spędzić nadchodzący wieczór pod opieką ich cioci Emi. Rodzice żółwików wybierali się bowiem na uroczystą kolację i ktoś musiał zająć się ich pociechami. Dzieci bardzo lubią wizyty ich cioci, ponieważ ma ona za każdym razem super pomysły na zabawy. Tym razem ciocia Emi przyniosła ze sobą teleskop. Żółwinka nie za bardzo wiedziała, do czego służy to urządzenie, ale jej starszy brat z miejsca jej to wytłumaczył. Dzieci były bardzo podekscytowane faktem, że dzisiejszego wieczoru będą mogły podziwiać niebo pełne gwiazd. Jednak jak na złość niebo tego dnia przykrywały grube chmury, co uniemożliwiało im spoglądanie w gwiazdy. Żółwikom zrobiło się smutno...
Ciocia Emi znana była wszystkim z tego, że zawsze potrafiła wybrnąć nawet z najbardziej kłopotliwych sytuacji. I tak też było tym razem. Zaproponowała dzieciom, że stworzą własne niebo w ich pokoju oraz wyruszą w prawdziwą gwiezdną podróż. Jak to uczyniła? Razem połapali świerszcze do...

Na półkach: Debit

Wszyscy już doskonale wiemy, że Franklin to żółwik. Nie znam dziecka, które nie kojarzyłoby tego małego bohatera i które nie śledziłoby choć jednej jego przygody. My zostaliśmy fanami Franklina, a w biblioteczce synka, cieszy oko już spora kolekcja tych książeczek. Czytaliśmy już o zmaganiach żółwika z tremą, jego zabawę skaczącymi butkami, towarzyszyliśmy mu podczas przyjęcia u cioci, szukaliśmy wraz z nim kotka, braliśmy udział w zawodach w kółku przyrodniczym, odwiedziliśmy też jego statek kosmiczny, a dziś... Wyruszymy z nim w wielką wyprawę! Tak kochani, Franklin zabiera nas w gwiezdną podróż!

Franklin wraz ze swoją młodszą siostrzyczka nie mogli doczekać się wieczoru, ponieważ wtedy rodzice wychodzili na uroczystą kolację, a nim i małą żółwinką zaopiekuje się ich ulubiona ciocia Emi. Ciocia przyniosła ze sobą swój nowy teleskop, niestety okazało się, że na niebie jest za wiele chmur, aby cokolwiek zobaczyć. Ale dla cioci to przecież żaden problem. W pokoju Franklina cała...

Dorota Partyka | 2012-11-15
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: listopad 2012

Ostatnio zapoznałyśmy się z córeczką z kolejną książeczką opowiadającą o żółwiu Franklinie. Tym razem do jego domu miała przybyć uwielbiana ciocia Emi, by pod nieobecność rodziców zająć się nim i jego młodszą siostrzyczką.

Gdy zapadł zmrok i ciocia w końcu przybyła, wszyscy bardzo gorąco ją powitali. Dzieci zainteresował przyrząd, który wzięła ze sobą. Okazało się, że to jej nowy teleskop. Franklin wiedział, do czego on służy, więc nastawił się na oglądanie gwiazd i planet.

Niestety, zaraz potem okazało się, że niebo jest zachmurzone i nie uda się tego wieczoru spędzić tak, jak planowali. Ciocia jednak zdawała się tym zupełnie nie przejmować, bo stwierdziła, że urządzą sobie kosmiczny pokaz gwiazd w... pokoju. Wspólnie z dziećmi wyszła do ogrodu, by złapać trochę robaczków świętojańskich, oczywiście nakazała rodzeństwu uważać, by nie zrobić świetlikom krzywdy.

Gwiazdy już były, teraz trzeba było znaleźć statki kosmiczne. Nie sprawiło to dzieciom żadnego kłopotu i wnet...

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

Jadzia | 2017-06-07
Na półkach: Posiadam