Usagi Yojimbo: Polowanie na lisa

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Cykl: Usagi Yojimbo (tom 25)
Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy

Miyamoto Usagi oraz jego przyjaciel, łowca nagród Gen, wędrują razem szlakiem pełnym niebezpieczeństw. Przemierzając kraj, nasi bohaterowie muszą stawić czoła między innymi demonicznym lisom, szulerce, będącej mistrzynią bicza, a także morderczym ninja. Nieustannie toczą też spory ze sobą – o pieniądze, zasady czy wybór drogi. Akcja nabiera tempa, kiedy przyjaciele rozdzielą się, by wędrować w pojedynkę. Usagi zostanie wplątany w samobójczą misję pewnego klanu, zaś Gen podąży tropem mordercy, który okaże się kimś innym, niż się z pozoru wydawało. Obydwaj nieraz będą musieli przejść próbę honoru i odwagi.

źródło opisu: http://komiks.nast.pl/komiks/12717/Usagi-Yojimbo-25-Polowanie-na-lisa/

źródło okładki: http://komiks.nast.pl/komiks/12717/Usagi-Yojimbo-25-Polowanie-na-lisa/

Yuki | 2013-12-04
Przeczytana: grudzień 2013

Wychowałam się w czasach świetności takich komiksów jak "Tytus, Romek i Atomek" czy "Kajko i Kokosz". Bohaterowie tych komiksów byli nieodłącznymi towarzyszami mojego dzieciństwa i ciągle mam w pamięci jak godzinami leżąc na podłodze po raz tysięczny łapczywie i nieznudzenie pochłaniałam każdą ze stron ich przygód -zapewne było to wynikiem braku w życiu ówczesnych dzieci i nastolatków takich rozrywek jak komputery, internet czy chociażby telewizja z ogromą ilością przeróżnych programów :-)
A gdy dorosłam trafiłam na komiks Stana Sakai i od tego momentu Usagi Yojimbo skradł moje serce. Każda jego przygoda jest przedstwiona w rewelacyjny sposób, zarówno pod względem rysunku jak i treści. Sakai w swoich książkach świetnie prezentuje klimat Japonii okresu samurajów nawiązując do mitologii i historii, a przy tym nie braknie w nich poczucia humoru, które jest w tym przypadku przysłowiową smaczną wisienką na torcie.