Zgłosuj na książki roku 2017

83-89372-00-2
filozofia analityczna, logika
filozofia i etyka
Andrzej

Logika - charakteryzowana często jako nauka, która formułuje i systematyzuje prawdy oczywiste, zakładane przez każdą inna naukę, sama zaś nie zakłada żadnych "obcych" prawd - mogłaby się wydawać niewdzięcznym tematem sporów filozoficznych i naukowych. Tak jednak nie jest. Filozofowie spierają się o status poznawczy logiki, zwłaszcza o to, czy prawdziwość jej twierdzeń jest zapewniona przez sam język, czy też przez język oraz właściwości świata, do mówienia o którym język służy.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/86723/filozofia-logiki.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/86723/filozofia-logiki.html