Siedem wieków Grabowca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
83-222-0561-9
historia

Siedem wieków Grabowca jest pokłosiem zainteresowań i badań Autora nad dziejami dawnego miasta królewskiego w ziemi bełskiej – Grabowca. O Grabowcu wzmianki pojawiły się już w 1268 r. Do drugiej połowy XVII wieku, był centrum politycznym i gospodarczym dość rozległego terytorium aby w 1807 roku stać się miastem prywatnym. W roku 1869 Grabowiec przemianowany został na osadę. Książka stanowi...

Książka stanowi pierwszy syntetyczny zarys historii Grabowca.

źródło opisu: Okładka książki

Patryk Greniuk | 2012-11-14