Wolny ogień

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Poezji Współczesnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
978-83-62746-77-6
poezja
ŁuP

Wiersze Łukasza Jarosza są klarowne i skrupulatne. Wrażliwość analityka i realisty miesza się z irracjonalną dociekliwością poety próbującego dotrzeć poza zewnętrzną powierzchnię grozy i urody świata. Realność jest cudem stworzenia, a my oglądamy ją z ograniczonej, skromnej perspektywy, czasami monotonnej i rozpraszającej, a czasami wzbudzającej zauroczenie i zachwyt. Autor jakby popada w dziwny, egzystencjalny stan ustawicznego i cierpliwego odczytywania świata, ale słowa, choć precyzyjne i uzbrojone w rozmaitość, napotykają na opór tajemnicy.
(Stanisław Tabisz)

źródło opisu: WBPiCAK, 2011