Spoza

Wydawnictwo: Drukarnia Grafpress
978-83-930579-6-2
poezja
ŁuP

Swojemu tomowi Łukasz Jarosz dał tytuł "Spoza". Spoza czego? - można zapytać. Pierwsza odpowiedź byłaby bibliograficzna: spoza książek, bowiem zbiór ten gromadzi wiersze napisane w latach 1999 - 2010, które nie znalazły się w poprzednich publikacjach tego poety. Za drugą odpowiedź niech posłuży zacytowana w całości poetycka miniatura: "Już nie przy jeziorze, lecz dalej,/w słońcu, na pastwiskach/mijamy cztery lśniące konie./Piękne, wyniosłe, dumne./Obojętne wobec nas". Znowu: obraz realistyczny, ale chwycony tak subtelnie, jakby pochodził spoza: spoza świata, spoza nas" (Roman Honet).

źródło opisu: Z "Wierzę poecie" (posłowia) Romana Honeta

źródło okładki: www.lukaszjarosz.com

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!